رکورد شنا قورباغه

شنای قورباغه یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های شنا است. این سبک شنا احتمالا با الگوبرداری از شنای قورباغه ساخته شده و از زمان‌های قدیم در میان انسان‌ها رواج داشته است. امروزه اما شنای قورباغه یکی از مهم‌ترین سبک‌های مسابقات شنا است که هر ساله در سطح جهانی برگزار می‌شود. همچنین این سبک شنا در مسابقات المپیک جزو پررقابت‌ترین مسابقات شنا است. در این مقاله قصد داریم درباره رکورد شنا قورباغه توضیحاتی کامل ارائه دهیم تا بدانید کدام ورزشکاران در طول تاریخ مسابقات شنا توانسته‌اند رکورد بزنند. اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

رکورد شنا قورباغه

شنای قورباغه و معرفی آن

شنای قورباغه یکی از ۴ سبک شنا است که از زمان‌های قدیم تا امروز میان ملل مختلف رواج داشته و انسان‌ها برای گذر از رودخانه یا جلوگیری از غرق شدن از آن استفاده می‌کردند. امروزه شنا علاوه بر اینکه یک تفریح و البته وسیله نجات از غرق شدن محسوب می‌شود، به یک رقابت ورزشی بسیار مهیج هم تبدیل شده است که در سطح جهانی برگزار می‌شود. شنای قورباغه تقریبا مشابه نوع شنا کردن قورباغه‌ها در آب است. در ابتدا شناگر دست‌ها و پاهای خود را درون بدنش جمع می‌کند و سپس از زیر سینه دست‌هایش را به سمت جلو کشیده کرده و آب را از زیر بدن به اطراف می‌راند.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

همزمان با این حرکت دست‌ها، پاهای شناگر نیز که در ابتدا تا نزدیک کمر جمع شده تا انتها باز می‌شود طوری که کف پا عمود بر سطح آب می‌شود و اینکار باعث می‌گردد که آب با قدرت زیادی به پشت شناگر رانده شود. این حرکت هماهنگ پاها و دست‌ها باعث شده که شنای قورباغه جزو سریع‌ترین شناهای دنیا بوده و رکورد شنا قورباغه در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه ثبت شود. رکوردی که قرار است در ادامه آن را برای مردان و زنان شناگر حرفه‌ای به طور کامل بررسی کنیم.

انواع مسابقات شنای قورباغه

مسابقات شنا قورباغه چه در مسابقات جهانی شنا چه در المپیک، در مسیرهایی به طول ۵۰ متر، ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر برگزار می‌شود. هر شناگری که بتواند در این آیتم‌ها در مدت زمان کوتاه‌تری مسافت را طی کند، نفر اول می‌شود. زمانی رکورد شنا قورباغه اهمیت می‌یابد که یک شناگر بتواند در کوتاه‌ترین زمانی که تاکنون ثبت شده، یکی از این آیتم‌ها را به آخر ببرد. برای همین ما در هر سه بخش شنا قورباغه ۵۰ متر، ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر رکورد شنا قورباغه داریم. این رکوردها را در ادامه برای بخش مسابقات شنای قورباغه مردان و زنان به طور جدا آورده‌ایم.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا در خانه مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

رکورد شنا قورباغه مردان

در مسابقات جهانی و المپیک شناگرانی از کشورهای مختلف توانسته‌اند رکوردهایی ثبت کنند که به عنوان رکورد شنا قورباغه در سه بخش ۵۰ متر، ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دسته بندی می‌شوند. این رکوردها شامل:

 • رکورد شنای قورباغه ۵۰ متر مردان: کامرون فن در بورگ از آفریقای جنوبی با ثبت رکورد ۲۶.۶۷
 • رکورد شنای قورباغه ۱۰۰ متر مردان: کامرون فن در بورگ از آفریقای جنوبی با ثبت رکورد ۵۸.۴۶
 • رکورد شنای قورباغه ۲۰۰ متر مردان: آکیهیرو یاماگوچی از ژاپن با ثبت رکورد ۲:۰۷.۰۱

رکورد شنا قورباغه زنان

درست مانند شای قورباغه مردان، در بخش مسابقات جهانی شنا قورباغه زنان نیز رکوردهایی ثبت شده است. رکورد شنا قورباغه زنان نیز به سه دسته ۵۰ متر، ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر تقسیم می‌شود که شامل:

 • رکورد شنای قورباغه ۵۰ متر زنان: روتا میلوتایت از کشور لیتوانی با ثبت رکورد ۲۳.۶۱
 • رکورد شنای قورباغه ۱۰۰ متر زنان: روتا میلوتایت از کشور لیتوانی با ثبت رکورد ۱:۰۴.۳۵
 • رکورد شنای قورباغه ۲۰۰ متر زنان: اوگنیا چیکونوا از کشور روسیه با ثبت رکورد ۲:۱۷.۵۵

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

شکسته شدن رکورد شنای قورباغه در سال ۲۰۱۶

یکی از جدیدترین اخبار درباره رکورد شنا قورباغه که در زمان خود جنجال زیادی در رسانه‌ها برپا کرد این است که شناگری انگلیسی با نام آدام پیتی توانست رکورد شنای قورباغه ۱۰۰ متر مردان که تا قبل از وی در دستان کامرون فن در بورگ بود را بشکند. رکوردی که این شناگر انگلیسی ثبت کرد برابر ۵۷.۵۵ بود و همین اختلاف اندک با رکورد قبلی که ۵۸.۴۶ بود باعث شد که نام وی به عنوان رکورددار آیتم شنای قورباغه ۱۰۰ متر در لیست رکوردداران ثبت شود.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

کشورهای با بیشترین افتخار در تاریخ شنا

در مسابقات جهانی و المپیک شناگران از ملیت‌های مختلف در صحنه مسابقه حاضر می‌شوند تا هم مهارت خود را نشان دهند و هم برای کشورشان افتخارآفرینی کنند. در میان کشورهای جهان، ۶ کشور اولی که بیشترین افتخار را در تاریخ ورزش شنا کسب کرده‌اند و شناگران آن‌ها در ثبت رکورد شنا قورباغه بخش مردان و زنان خوش درخشیده‌اند شامل:

 • ایالات متحده آمریکا با جمعا ۱۵ مدال در بخش مردان و ۱۵ مدال در بخش زنان
 • کشور چین با جمعا ۲ مدال در بخش مردان و ۴ مدال در بخش زنان
 • کشور آلمان با جمعا ۴ مدال در بخش مردان و ۲ مدال در بخش زنان
 • کشور فرانسه با جمعا ۲ مدال در بخش مردان و ۳ مدال در بخش زنان
 • کشور آفریقای جنوبی با جمعا ۵ مدال در بخش مردان
 • کشور هلند با جمعا ۴ مدال در بخش زنان

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

حرف آخر

در این مقاله رکورد شنا قورباغه مورد بررسی قرار گرفت. توضیح دادیم که این رکورد در میان مردان و زنان شامل زمان‌های مختلفی است. همچنین توضیح دادیم که چطور در سال ۲۰۱۶ رکورد شنای ۱۰۰ متر قورباغه شکسته شد. امیدواریم در پایان مطالبی که توضیح داده شد برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با اطلاعاتی که داده شد، شنای قورباغه و رکوردهای آن را بهتر بشناسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

2,016 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست