رکورد شنا ۲۰۰ متر

مسابقات شنا چه در سطح المپیک باشد چه به صورت مسابقات جهانی هر سال برگزار شود، دارای آیتم‌های مختلفی است. یکی از آیتم‌هایی که شناگران به رقابت در آن می‌پردازند، شنای ۲۰۰ متر است. در این مقاله قصد داریم درباره رکورد شنا ۲۰۰ متر توضیحاتی کامل به شما ارائه دهیم تا با بهترین شناگران این آیتم در سطح جهان آشنا شوید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند بهتر بتوانید ورزش شنا را در سطح حرفهای بشناسید.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

رکورد شنا 200 متر

انواع سبک شنا دارای آیتم ۲۰۰ متر

آیتم شنای ۲۰۰ متر به این شکل است که شناگران با شرکت در آن سعی می‌کنند در رقابت با دیگر شناگران یک مسیر به طول ۲۰۰ متر را در مدت زمان کمتری بپیمایند. در میان تمام کسانی که در طول مسابقات جهانی شنا و المپیک این مسیر را در زمانی کوتاه طی کرده‌اند، شناگری دارای رکورد شنا ۲۰۰ خواهد بود که توانسته باشد کمترین زمان ممکن را ثبت کند. آیتم ۲۰۰ متر برای همه سبک‌های شنا فراهم است و شناگران با تمرین در هر کدام از این سبک‌ها می‌توانند دست به ثبت رکورد شنا ۲۰۰ متر بزنند.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

 رکورد شنای ۲۰۰ متر قورباغه

از مشهورترین سبک‌های شنا در دنیا، شنای قورباغه است. در این نوع شنا، شناگر با الگوبرداری از شنای قورباغه سعی می‌کند که یک مسیر مثل مسیر ۲۰۰ متر را در کمترین زمان طی کند. این نوع شنا نیازمند تسلط بر ماهیچه‌ها و اعصاب است زیرا شناگر ماهر در سبک شنای قورباغه قادر است که برای مدتی طولانی شنا کند. پس مقاومت بدنی بالا شرط اصلی اجرای شنای قورباغه برای آیتم ۲۰۰ متر است.

 رکورد شنای ۲۰۰ متر کرال سینه

کرال سینه یکی از جذاب‌ترین سبک‌های شنا است که توسط شناگر مشهور مایکل فیلیپس به زیبایی تمام در چندین دوره مسابقات جهانی و المپیک نمایش داده شده است. در این سبک شنا نیز رکورد شنا ۲۰۰ متر درست مانند آیتم ۲۰۰ در شنای قورباغه به کسی تعلق می‌گیرد که بتواند در کمترین زمان ممکن مسیر ۲۰۰ متری استخر مسابقات را طی کند.

 رکورد شنای ۲۰۰ متر کرال پشت

در سبک شنای کرال پشت، چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد و ضامن ثبت رکورد شنا ۲۰۰ متر برای شناگران است، توانایی اجرای این سبک به بهترین شکل است. اگر با شنای کرال پشت آشنا باشید حتما می‌دانید که اجرای درست این شنا چقدر دشوار است. شناگر در سبک کرال پشت، روی سطح آب به پشت خوابیده و با کشیدن دست‌ها به پشت و پا زدن با سرعت، سعی می‌کند با بیشترین سرعت مسیر استخر را بپیماید. کسانی که در این سبک شنا رکورد می‌زنند شناگرانی بسیار ماهر هستند.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا در خانه مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

 رکورد شنای ۲۰۰ متر پروانه

اگر سبک شنا کرال سینه و قورباغه ترکیب شود، شنای پروانه بوجود خواهد آمد. در این سبک، شناگر با بیشترین سرعت ممکن مسیر را می‌پیماید و برای همین رکورد شنا ۲۰۰ متر در مسابقات شنای پروانه نسبت به دیگر انواع سبک شنا دارای مدت زمان کمتری است. هر چند با استفاده از شنای پروانه می‌توان با بیشرین سرعت مسیر ۲۰۰ متری استخر را پیمود اما چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد این است که شناگر بتواند انرژی خود را در طول مسابقه حفظ کند. این نوع شنا نیازمند انرژی بسیار زیادی است.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

رکورد شنا ۲۰۰ متر مردان

رکورد شنا ۲۰۰ متر مردان در هر ۴ سبک شنایی که نام بردیم ثبت شده است. این رکوردها یا در مسابقات جهانی شنا به دست آمده یا در مسابقات المپیک. نام شناگران رکورددار در شنای ۲۰۰ متر شامل:

  • رکورد شنای ۲۰۰ متر قورباغه مردان: دنیل یورتا از کشور مجارستان با ثبت رکورد ۲:۰۶.۳۸
  • رکورد شنای ۲۰۰ متر کرال سینه مردان (سبک آزاد): مایکل فیلیپس از ایالات متحده آمریکا با ثبت رکورد ۱:۴۲.۹۶
  • رکورد شنای ۲۰۰ متر کرال پشت مردان: تایلر کلاری از ایالات متحده آمریکا با ثبت رکورد ۱:۵۳.۴۱
  • رکورد شنای ۲۰۰ متر پروانه مردان: کریستوف میلاک از کشور مجارستان با ثبت رکورد ۱:۵۱.۲۵

رکورد شنا ۲۰۰ متر زنان

در میان مسابقات شنای زنان چه در مسابقات جهانی شنا چه در المپیک، لیستی از رکورد شنا ۲۰۰ متر در ۳ سبک کرال سینه، کرال پشت و پروانه وجود دارد که در ادامه آورده شده است:

  • رکورد شنای ۲۰۰ متر کرال سینه (سبک آزاد) زنان: آلیسون اشمیت از ایالات متحده آمریکا با ثبت رکورد ۱:۵۳.۶۱
  • رکورد شنای ۲۰۰ متر کرال پشت زنان: میسی فرانکلین از ایالات متحده آمریکا با ثبت رکورد ۲:۰۴.۰۶
  • رکورد شنای ۲۰۰ متر پروانه زنان: جیائو لیانگ از کشور چین با ثبت رکورد ۲:۰۴.۰۶

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

مشهورترین شناگران مرد و زن جهان

احتمالا حدس می‌رنید مشهورترین شناگر مرد دنیا چه کسی است. بله درست حدس زدید. مایکل فیلیپس با کسب چند دوره مدال طلای المپیک و مسابقات شنای جهانی، به عنوان شناخته شده‌ترین چهره شنای مردان در دنیا شناخته می‌شود. در میان زنان چه؟ حدسی ندارید؟ در میان شناگران زن، سه شناگر بسیار مشهور از ایالات متحده آمریکا با نام‌های میسی فرانکلین، ربکا سانی، دانا وولمر و آلیسون اشمیت شهرت جهانی دارند. هر ۴ شناگری که نام بردیم در آیتم‌های مختلف دارای رکورد هستند. رکورد شنا ۲۰۰ متر کرال پشت زنان و ۲۰۰ متر کرال سینه زنان نیز به ترتیب در دستان میسی فرانکلین و آلیسون اشمیت است. شناگرانی که نامشان در میان شناگران زن هم مرتبه مایکل فیلیپس به حساب می‌آید.

حرف آخر

رکورد شنا ۲۰۰ متر موضوع این مقاله بود. برای همین ابتدا انواع سبک شنا که در آن این رکورد ثبت می‌شود را بررسی کردیم و توضیح دادیم که در هر سبک این رکورد چطور ثبت می‌شود. سپس در ادامه شناگران رکورددار مرد و زنی که توانسته‌اند در مسابقات جهانی شنا یا المپیک این رکورد را کسب کنند نام بردیم. در پایان امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده و بتوانید از اطلاعاتی که کسب کردید بهره کافی ببرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

903 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست