رکورد شنا ۵۰ متر

رکورد شنا ۵۰ متر یکی از اهداف بسیار جذاب در مسابقات جهانی شنا و المپیک است که عموما شناگران بسیار حرفه‌ای برای کسب آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در این مقاله قصد داریم این رکورد را برای انواع سبک شنا بررسی کرده و رکوردداران هر کدام از این سبک‌ها را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم دوست دارید بدانید در میان شناگران مرد و زنی که در طول قرن اخیر وارد رقابت در مسابقات جهانی شنا یا المپیک با یکدیگر شده‌اند، کدامشان رکورد شنای ۵۰ متر را به نام خود ثبت کرده تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

رکورد شنا 50 متر

سبک های مختلف شنا دارای آیتم ۵۰ متر

در مسابقات جهانی شنا و المپیک، شناگران به طور کلی در ۴ سبک شنا با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این ۴ سبک شنا شامل: شنای کرال سینه، شنای کرال پشت، شنای قورباغه و شنای پروانه هستند. در هر کدام از این سبک‌ها زنان و مردان شناگر بسیار حرفه‌ای موفق شده‌اند به رکورد شنا ۵۰ متر دست یابند و نام خود را در تاریخ شنا جاودان کنند. جالب است بدانید که در مسابقات با سطح ملی، رکورد شنا ۵۰ متر سبک کرال سینه (آزاد) در دستان سامیار عبدلی است.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

شنای آزاد ۵۰ متر

سبک شنای آزاد ۵۰ متر یکی از حرفه‌ای ترین و البته پر متقاضی‌ترین بخش‌های مسابقات شنای جهانی و المپیک است. در این مسابقه شناگران سعی می‌کنند که طول یک مسیر ۵۰ متری را با بیشترین سرعت ممکن پیموده و همین باعث ثبت رکورد شنا ۵۰ متر می‌شود. آیتم شنای ۵۰ متر آزاد به خاطر کوتاه بودن طول مسیر و آزاد بودن سبک شنا (عموما کرال سینه) دارای کوتاه‌ترین زمان‌های ثبت شده در مسابقات جهانی شنا و المپیک است.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا در خانه مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

شنای کرال پشت ۵۰ متر

سبک دیگری که شناگران در آن به رقابت در آیتم شنا ۵۰ متر می‌پردازند، شنای کرال پشت است. در این سبک شناگران به پشت روی آب خوابیده و سعی می‌کنند با کشیدن دست‌های خود به صورت یکی در میان اما هماهنگ طول مسیر را در کمترین زمان ممکن بپیمایند. در این سبک زمان ثبت شده برای هر شناگر نسبت به دیگر سبک‌ها طولانی‌تر است زیرا شنا به سبک کرال پشت با سرعت زیادی بدن را پیش نمی‌برد.

شنای قورباغه ۵۰ متر

شنای قورباغه یکی از سبک‌های محبوب شنا در مسابقات المپیک و مسابقات جهانی شنا است که رقابت در آن دشواری‌های خود را دارد. از آن جایی که شنا در سبک قورباغه ساده‌تر از دیگر سبک‌ها است، مهم‌ترین فاکتور تاثیرگذار در ثبت رکورد شنا ۵۰ متر در سبک قورباغه امکان اجرای صحیح حرکات و البته حفظ سرعت در طول مسابقه است.

شنای پروانه ۵۰ متر

چهارمین سبک شنا که دارای آیتم ۵۰ متر است و شناگران در آن تلاش می‌کنند که دست به ثبت رکورد شنا ۵۰ متر بزنند، شنای پروانه است. شنای پروانه دشوارترین سبک شنا است و با اینکه با اجرای آن سرعت شناگر بسیار زیاد می‌شود اما درست انجام دادن حرکات دست و پا با حفظ تعادل و سرعت بدن باعث شده که شناگرانی بسیار حرفه‌ای جرئت کرده و در این سبک به رقابت با یکدیگر بپردازند.

رکورد شنا ۵۰ متر مردان

در مسابقات شنای جهانی و المپیک، بیشترین توجه روی آیتم آزاد و پروانه است. در این دو سبک نیز میان مردان یکی از پرافتخارترین شناگران تاریخ دارای رکوردهای متعدد است: مایکل فیلیپس. با این حال برای اینکه بهتر درباره رکورد شنا ۵۰ متر مردان اطلاعات کسب کنیم، لازم است که این رکورد را برای مردان در هر ۴ سبک نام ببریم:

  • رکورد شنای ۵۰ متر آزاد مردان: سزار سیه لو از کشور برزیل با ثبت رکورد ۲۰.۹۱
  • رکورد شنای ۵۰ متر کرال پشت مردان: کلیمنت کولسنیکوف از کشور روسیه با ثبت رکورد ۲۲.۱۱
  • رکورد شنای ۵۰ متر قورباغه مردان: کامرون فن در بورگ از آفریقای جنوبی با ثبت رکورد ۵۸.۴۶
  • رکورد شنای ۵۰ متر پروانه مردان: رافائل مونیور از کشور اسپانیا با ثبت رکورد ۲۲.۴۳

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

رکورد شنا ۵۰ متر زنان

همان قدر که در مسابقات شنای مردان، آیتم ۵۰ متر اهیت دارد و شناگران برای ثبت رکورد در آن به تلاش می‌پردازند، در میان زنان نیز اهمیت دارد. برای همین در مسابقات شنای جهانی یا المپیک بخش زنان، رکورد شنا ۵۰ متر در هر ۴ سبک شنا ثبت شده که شامل نام‌های زیر است:

  • رکورد شنای ۵۰ متر زنان آزاد: سارا خستروم از کشور سوئد با ثبت رکورد ۲۳.۶۱
  • رکورد شنای ۵۰ متر کرال پشت زنان: ژائو جینگ از کشور چین با ثبت رکورد ۲۷.۰۶
  • رکورد شنای ۵۰ متر قورباغه زنان: روتا میلوتایت از کشور لیتوانی با ثبت رکورد ۲۳.۶۱
  • رکورد شنای ۵۰ متر پروانه زنان: تریس الشمر از کشور سوئد با ثبت رکورد ۲۵.۰۷

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

حرف آخر

در این مقاله توضیح دادیم که رکورد شنا ۵۰ متر در هر کدام از سبک‌های ۴ گانه شنا چطور ثبت شده و رکوردداران مرد و زن در هر کدام از این سبک‌ها چه کسانی هستند. با توضیحاتی که داده شد دریافتیم رقابت در این آیتم بسیار سنگین است و رکوردها در حد میلی ثانیه با یکدیگر فرق دارند. در پایان امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از اطلاعاتی که دریافت کردید استفاده کافی ببرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

596 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست