سابقه مربی شنا

به نظر شما در ارتباط با آموزش شنا چه چیز اهمیت دارد؟ آیا امکاناتی که برای آموزش در نظر گرفته می‌شود مهم است؟ آیا ابعاد استخر و تمیز بودن آن است که اهمیت دارد؟ عینک شنا یا کیفیت تمرینات؟ به نظر ما همه این موارد در درجه دوم اهمیت قرار دارند. مهم‌‌ترین موضوع در ارتباط با آموزش شنا، مربی شنای باتجربه است و در مورد خود مربی، سابقه مربی شنا است که اهمیت دارد.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

سابقه مربی شنا

در این مقاله قصد داریم راجع‌به سابقه مربی شنا توضیح دهیم. یعنی در ابتدا توضیح خواهیم داد که چرا یک مربی با سابقه در امر آموزش شنا اهمیت بسیار بالایی دارد، سپس به بررسی این موضوع می‌پردازیم که سابقه یک مربی را چه مواردی تشکیل می‌دهد، درنهایت نیز به ویژگی‌های دیگر مربی باتجربه شنا می‌پردازیم.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

به عنوان سورپرایز  در آخر مقاله یکی از خوش سابقه‌ترین مربی‌های شنای ایران را هم به شما معرفی می‌کنیم تا با ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی وی بتوانید به نحو احسن ورزش شنا را بیاموزید. تا پایان مقاله با ما باشید.

فهرست مطالب سابقه مربی شنا:

 • مربی با سابقه شنا
 • رزومه مربی شنا
 • سن مربی شنا
 • نحوه قرارداد با مربی شنا
 • مربی بین المللی شنا
 • مربی شنا درجه یک
 • مربی شنا درجه دو
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

مربی با سابقه شنا

به چه کسی یک مربی شنا با سابقه گفته می‌شود؟ یعنی سابقه مربی شنا باید شامل چه مواردی باشد تا وی را بتوان خوش سابقه دانست؟ یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای تعیین سابقه یک مربی شنا مدت زمانی است که وی در کار مربی‌گری بوده است.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا در منزل مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

مربی با سابقه شنا
مربی با سابقه شنا

اگر فرضا دو مربی باشند که یکی ۱۰ سال مربی‌گری کرده باشد و دیگری ۵ سال، منطقی است که مربی با ۱۰ سال سابقه را انتخاب کرد. اما آیا فقط همین یک فاکتور است که تعیین کننده مربی با سابقه از بی سابقه است؟ خیر. تعداد شاگردان موفق نیز از دیگر فاکتورهایی است که این موضوع را تعیین می‌کند. 

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

همچنین سابقه قهرمانی یک مربی شنای با تجربه هم ملاک مهمی بوده و در خوش سابقه بودن آن موثر است. اما چگونه می‌توان این موارد را در سابقه یک مربی شنا بررسی کرد؟

رزومه مربی شنا

همه مواردی که نام بردیم، یعنی سابقه قهرمانی و تعداد شاگردان موفق و دیگر مواردی مثل اهدای جوایز گوناگون همه در رزومه مربی شنا قرار دارد. شما می‌توانید برای بررسی سابقه مربی شنا و انتخاب بهترین مربی رزومه مربی را بررسی کرده و دریابید که چه مقدار افتخارآفرینی کرده است.

رزومه مربی شنا
رزومه مربی شنا

برای مثال بعضی مربیان هستند که با اینکه از نظر تعداد سال سابقه اندکی دارند، اما در مدتی کم توانسته‌اند مدال‌های درخشانی در مسابقات ملی و جهانی کسب کنند. حتی ممکن است برندگان المپیک نیز در میان مربیان حضور داشته باشند که البته یکی از بالاترین افتخاراتی است که یک مربی می‌تواند کسب کرده باشد.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

جدای از این شما با رجوع به باشگاهی که مربی در آن مشغول فعالیت است می‌توانید رزومه حرفه‌ای وی را بطور کامل بررسی کرده و دریابید که آیا خوش سابقه است یا نه. پی‌گیری شاگردان قبلی مربی نیز در این بررسی بسیار مهم بوده و می‌توان با آن چیزهای مهمی را دریافت. 

سن مربی شنا

گفتیم که سابقه مربی شنا به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از آنها سن مربی شناست. اما منظورمان این نیست که هرچه سن یک مربی بیشتر باشد خوش سابقه‌تر محسوب شده یا بالعکس هرچه کمتر باشد بهتر است. بلکه شما سن را به عنوان ملاکی باید در نظر بگیرید که مربی در طی آن چه مقدار افتخار کسب کرده است.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

سن مربی شنا
سن مربی شنا

اگر فرضا یک مربی تا ۴۰ سالگی توانسته باشد ۱۵ سال سابقه مربی‌گری کسب کند و البته در این ایام قهرمانی‌های مختلف در مسابقات داخلی و خارجی به دست آورده باشد، آنگاه می‎توان گفت نسبت به یک مربی که در ۴۰ سالگی ۱۰ سال تجربه مربی‌گری داشته و هیچ مدال درخشانی نبرده خوش سابقه‌تر است. 

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

نحوه قرارداد با مربی شنا

بعد از اینکه مربی شنای موردنظرتان را تعیین کردید، باید با او قرارداد ببندید. این قرارداد عموما بر اساس نوع آموزشی که می‌خواهید ببینید بسته می‌شود. به این صورت که مثلا برای یکسال با وی قرارداد بسته و در متن قرارداد شهریه را تعیین کرده و در عوض مشخص خواهید کرد که چه مهارت‌هایی را در ورزش شنا قرار است بیاموزید.

نحوه قرارداد با مربی شنا
نحوه قرارداد با مربی شنا

مثلا قراردادهایی وجود دارد که در آن شناگر در پایان مدت زمان آموزش انتظار دارد که دوره کامل نجات غریق را گذرانده باشد. 

مربی بین المللی شنا

نکته مهم دیگری هم وجود دارد که در سابقه مربی شنا بسیار اهمیت دارد. اگر یک مربی شنا دوره بین‌المللی شنا را گذرانده باشد، آنگاه با جدیدترین متدهای آموزش شنا و قوانین بین‌المللی آن آشنا بوده و شما می‌توانید با آموزش زیر نظر این مربی تمام فوت‌وفن‎های روز دنیای شنا را بیاموزید.

مربی بین المللی شنا
مربی بین المللی شنا

در دوره بین‌المللی نکات بیشتری به مربی گفته می‌شود که البته یک مزیت برای شاگردان محسوب شده و آنها می‌توانند در دوره زیرنظر مربی با این مدرک، به مدرن‌ترین آموزش‌ها و روش‌های شناگری دست یابند. 

مربی شنا درجه یک

مربیان شنا بر حسب سابقه و فعالیتی که دارند به دو سطح مربی شنا درجه ۱ و مربی شنا درجه ۲ تبدیل می‌شوند. یک مربی شنا درجه ۱ دارای سطح بالاتری بوده و قطعا دوره آموزشی وی حرفه‌ای‌تر است.

مربی شنا درجه یک
مربی شنا درجه یک

اگر دوره آماتور را گذرانده‎اید و نیاز دارید که تمرینات خود را ارتقاء داده و سطح حرفه‌ای را بگذرانید، مربی شنای درجه یک برای خود انتخاب کنید.

مربی شنا درجه دو

اگر قصد دارید برای اولین بار شنا را آموزش ببینید، مربی انتخابی شما باید از نوع درجه دو باشد. مربی درجه ۲ شنا آموزش مبتدی را برعهده گرفته و به شما اولین مفاهیم ورزش شنا را می‌آموزد.

مربی شنا درجه دو
مربی شنا درجه دو

شما برای ورود به دنیای حرفه‎ای شنا باید ابتدا این دوره را گذرانده و سپس به سراغ مربی شنا درجه ۱ بروید تا دوره حرفه‌ای آموزش شنا را شروع کنید.

حرف آخر سابقه مربی شنا

اینکه یک مربی شنای با سابقه چگونه مشخص می‌شود به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا تعداد قهرمانی، سابقه مربی‌گری طولانی، داشتن مدرک بین‌المللی، درجه ۱ بودن یا درجه ۲ بودن، از مهم‌ترین این عوامل است.

با این حال ما در اینجا یکی از موفق‌ترین این مربیان را به شما معرفی می‌کنیم. برای دسترسی به یک مربی شنای با سابقه درخشان حتما در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض شرکت کنید و این مربی یکی از خوش سابقه‌ترین مربیان شنا در ایران بوده و می‌تواند شما را تا سطح حرفه‌ای یاری کند.

سوالات متداول سابقه مربی شنا

 • مهم‌ترین فاکتور در آموزش شنا چیست؟

مهم‌ترین نکته در کیفیت آموزش شنا سابقه مربی شنا آن دوره است.

 • آیا می‌توان سابقه یک مربی را بررسی کرد؟

بله. با بررسی رزومه یک مربی شنا می‌توان پی به سابقه او برد.

 • چه عواملی در خوش سابقه بودن یک مربی شنا تاثیر دارد؟

سن، تعداد افتخارات ملی و بین‌المللی، مدت زمان مربی‌گری و داشتن مدارک بین‌المللی از مهم‌ترین این عوامل است.

 • چند نوع مربی شنا داریم؟

دو نوع مربی شنا درجه ۱ و ۲ داریم که آموزش شنای حرفه‌ای و مبتدی را برعهده می‌گیرند. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

162 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست