معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی

ورزش شنا مانند بسیاری از دیگر ورزش‌های حرفه‌ای دنیا دارای اصول و قواعد خاص است. این اصول و قواعد هم هنگام انجام حرکات باید مورد توجه قرار گیرد و هم در تهیه لوازم و وسایل مورد نیاز شنا. از جمله وسایلی که در شنای حرفه‌ای بسیار با اهمیت تلقی می‌شود، عینک شنا است.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی

هر چه کیفیت عینک شنا بالاتر باشد، انجام آن حرفه‌ای‌تر و با بازدهی بیشتری همراه خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی که یکی از حرفه‌ای‌ترین انواع عینک شنا است بپردازیم.

اگر برای شما هم سؤال پیش‌آمده که چرا برند ژاپنی عینک شنا بهترین نوع آن بوده و البته از میان انواع عینک ژاپنی شنا کدام مدل بهترین است، حتماً تا پایان این مقاله با موضوع معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی با ما همراه باشید.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی:

  • ورزش شنا چه نوع ورزشی است
  • وسایل و لوازم شنا
  • انواع عینک شنای ژاپنی
  • حرف آخر
  • سؤالات متداول

ورزش شنا چه نوع ورزشی است

قبل از اینکه بخواهیم به معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی بپردازیم، لازم است که اطلاعاتی از ورزش شنا به دست آوریم. شنا ورزشی است ترکیبی و به‌نوعی جزو کامل‎‌ترین ورزش‌ها محسوب می‌شود. 

برای یادگیری شنا با آموزش شنا در منزل مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

ورزش شنا چه نوع ورزشی است
ورزش شنا چه نوع ورزشی است

ترکیبی به این معنی که هم دارای حرکات هوازی است و هم قدرتی. کامل‌بودن آن نیز به این خاطر است که هنگام ورزش شنا تمام عضلات بدن شناگر درگیر شده و تقریباً جایی از بدن وی نیست که نتوان در حین ورزش شنا ماهیچه‌های آن را درگیر ندانست.

همچنین ورزش شنا از قدیمی‌ترین ورزش‌های جهان بوده و دقیقاً مشخص نیست که توسط کدام ملت اختراع شده است. اگر تمدن‌های باستانی انسان را بررسی کنید متوجه خواهید شد که تقریباً همه آن‌ها در کنار رودخانه‌های پرآب شکل‌گرفته‌اند.

به همین دلیل اگر این انسان‌ها از توانایی انجام شنا محروم می‌ماندند، آن‌گاه امکان ادامه حیات در کنار رودها وجود نداشت و عملاً تداوم تمدن ممکن نبود. به همین دلیل انسان از همان زمان‌ها توانایی شنا کردن داشته است. 

امروزه بنا بر تقسیم‌بندی فدراسیون جهانی شنا (FINA) 4 نوع سبک شنا در مسابقات بین‌المللی شنا وجود دارد. سبک قورباغه، سبک پروانه، سبک کرال سینه و سبک کرال پشت از جمله سبک‌های اصلی شنا هستند که شناگران هرساله در این سبک‌ها به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

در تمام این سبک‌ها لازم است که شناگر تمرینات خاص و حرکات مشخصی انجام دهد. بااین‌حال وسایل شنای هر ۴ سبک مشترک بوده و از مهم‌ترین این وسایل می‌توان به عینک شنا اشاره کرد. در ادامه به معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی که مهم‌ترین برند عینک در میان این عینک‌های شنا است می‌پردازیم. اما قبل از آن لازم است تمام وسایل شنا را نام ببرم.

وسایل و لوازم شنا

شناگران برای اینکه بتوانند به‌خوبی شنا کنند، لازم است که از ابتدا یک سری وسایل ویژه و امکانات خاص فراهم کنند. اولین آن‌ها مکانی است به نام استخر که انواع مختلف دارد؛ اما استخر استاندارد شنا طولی به ابعاد ۵۰ یا ۲۵ متر و عرض ۱۱.۵ متر دارد. خطوط نیز هر کدام از طرفین استخر ۲ متر فاصله داشته و از یکدیگر نیز ۲.۵ متر فاصله دارند.

وسایل و لوازم شنا
وسایل و لوازم شنا

عموماً اگر طول استخر ۵۰ متر باشد تعداد این خطوط ۴ تا و اگر ۵۰ متر باشد تعداد آن‌ها ۸ عدد خواهد بود. عمق استخرها نیز از قسمت کم‌عمق یعنی ۱.۳۵ متر شروع شده و تا ۶ متر ادامه خواهد داشت. برای شناگران حرفه‌ای و مسابقات حرفه‌ای شنا ابعاد استخر بسته به نوع سبک شنا متفاوت خواهد بود.

همچنین برای حرکت ویژه شیرجه یا واترپلو استخرهای ویژه‌ای وجود دارد که ساختار و ابعاد آن‌ها متفاوت خواهد بود. درهرصورت ابعاد و کاربری استخر هرگونه که باشد وسایلی که در ادامه نام می‌بریم باید برای انجام شنا فراهم شود.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

از جمله وسایل ضروری ورزش شنا می‌توان به لباس شنا که شامل مایو و دوبندی شنا بوده، کلاه شنا، بینی بند، مچ‌بند و عینک شنا اشاره کرد. همچنین وسایلی دیگر برای تمرین شنا وجود دارد که عبارت‌اند از تخته شنا، جلیقه نجات، تیوب آموزشی و فین‌ها.

فراهم کردن تمام این وسایل برای یادگیری شنا ضروری است؛ اما معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی از جمله مهم‌ترین موارد است که باید به آن توجه کرد. چرا که عینک شنا از جمله مهم‌ترین این تجهیزات بوده و باید مورد از بهترین نوع آن استفاده شود. در ادامه انواع برند ژاپنی عینک شنا را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم بهترین آن‌ها را مشخص کنیم.

انواع عینک شنای ژاپنی

حتما شما هم با انواع عینک شنا برخورد داشته‌اید. اما چرا در این مقاله به دنبال معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی هستیم؟ از کودکی هر وقت با اجناسی روبرو شده‌ایم که نام ژاپنی روی آن‌ها قرار گرفته از سالم بودن آن‌ها مطمئن شده‌ایم. چرا که برای ما محرز بوده که ژاپنی‌ها اجناس بسیار با کیفیت می‌سازند.

انواع عینک شنای ژاپنی
انواع عینک شنای ژاپنی

دقیقاً همین نظر را فدراسیون جهانی شنا نیز نسبت به اجناس ژاپنی دارد. چرا که چندین سال است که لباس و عینک شنای استاندارد مسابقات جهانی شنا توسط ژاپنی‌ها و به سفارش فدراسیون جهانی شنا ساخته می‌شود. در ادامه ۳ مدل عینک شنای ژاپنی را معرفی کرده‌ایم که از بهترین عینک‌های شنای ژاپنی هستند.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

عینک شنا یاماکوا

برای معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی می‌توان به عینک شنای یاماکوا اشاره کرد. این عینک دارای لنز پلی کرومات بوده و جنس بند آن سیلیکونی است. ضد اشعه و ضد بخار بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر هرگونه فشار، ضربه و خم‌شدگی دارد. وضوح تصاویر این عینک نیز بسیار بالا است و می‌توان از آن در مسابقات حرفه‌ای استفاده کرد.

عینک شنا سوانز

عینک شنا سوانز یکی دیگر از عینک‌هایی است که برای معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی می‌توان از آن نام برد. این عینک نیز دارای لنز پلی کرومات بوده و جنس بدنه آن از سیلیکون است. در این عینک شما می‌توانید فاصله لنز تا چشم را کنترل کنید. وضوح این عینک بسیار بالا بوده و تحت‌فشار بالا دچار مشکل نمی‌شود.

عینک شنا آرنا

از دیگر عینک‌های شنا که مناسب معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی است عینک آرنا نام دارد. این عینک دارای خاصیت ضد مه و ضد بخار بوده و حتی برای استفاده در آب‌های غیرشفاف و یا اعماق آب‌های راکد نیز پیشنهاد می‌شود. از این عینک در مسابقات حرفه‌ای شنا استفاده شده و می‌توان آن را جزو حرفه‌ای‌ترین انواع عینک شنا ژاپنی دانست.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

حرف آخر درباره عینک شنای ژاپنی

در این مقاله سعی کردیم به معرفی بهترین عینک شنا ژاپنی بپردازیم. دلیل ما برای بررسی عینک‌های شنا ژاپنی این بود که به طور کلی کار ساخت عینک‌های شنای المپیک و دیگر مسابقات جهانی شنا با شرکت‌های ساخت لوازم شنای ژاپنی بوده و به‌طورکلی اجناس ژاپنی کیفیت بسیار بالایی در تولید دارند.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

به همین خاطر ۳ نوع از برندهای معتبر عینک شنای ژاپنی معرفی کردیم تا بهتر بتوانید در این مورد تصمیم بگیرید. با این حال بهترین عینک شنای ژاپنی یک مارک به خصوص نیست. چرا که هر کس بنا بر انتظاراتی که دارد این بهترین نوع را انتخاب می‌کند. پیشنهاد ما به شما این است که با ثبت‌نام در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض و استفاده از راهنمایی‌های این استاد باتجربه دست به انتخاب بهترین عینک شنا متناسب با شرایط بدنی خود بزنید.

سؤالات متداول درباره عینک شنای ژاپنی

  • آیا عینک شنا دارای انواع گوناگونی است؟

بله. عینک شنا دارای کیفیت‌های مختلفی است که در این میان می‌توان نوع ژاپنی آن را بهترین دانست.

  • چرا عینک شنا ژاپنی بهترین نوع عینک شنا است؟

از آنجا که وظیفه تولید وسایل شنای بسیاری از مسابقات جهانی شنا و البته المپیک برعهده شرکت‌های ژاپنی است، به همین دلیل می‌توان این نوع عینک را بهترین نوع عینک شنا دانست.

  • انواع عینک شنا ژاپنی معتبر کدامند؟

از میان انواع عینک شنا ژاپنی با کیفیت سه برند یاماموا، سوانز و آرنا از بهترین انواع آن هستند. 

  • آیا برای انتخاب بهترین عینک شنا ژاپنی باید از مربی شنا مشورت گرفت؟

بله برای انتخاب بهترین عینک شنا ژاپنی مشورت با یک مربی شنا با تجربه بهترین روش است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

257 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست