معرفی بهترین عینک شنا غواصی

غواصی کردن یکی از حرفه‌ای ترین مراحل شنا در عمق آب است. در واقع کسانی می‌توانند به مرحله غواصی برسند که در ابتدا شناگرانی حرفه‌ای باشند. اما غواصی کردن نیز مانند همه ورزش‌های حرفه‌ای نیازمند استفاده از ابزاری است که ویژه این رشته است. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم یکی از این ابزارها را که بسیار مهم است معرفی کنیم. در ادامه این صفحه از سایت مستر سوییمر به معرفی بهترین عینک شنا غواصی خواهیم پرداخت.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

معرفی بهترین عینک شنا غواصی

در واقع با معرفی بهترین عینک شنا غواصی ، سعی داریم که به شما در پیدا کردن بهترین مدل عینک شنا غواصی کمک کنیم. اگر به هر دلیلی دوست دارید بدانید بهترین عینک شنا غواصی کدام است، حال یا خودتان به صورت حرفه‌ای غواصی می‌کنید و یا اینکه می‌خواهید اقدام به یادگیری این رشته مهیج کنید، حتما تا پایان مقاله با ما باشید تا از میان عینک‌های شنای غواصی بهترین‌شان را به شما معرفی کنیم.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب معرفی بهترین عینک شنا غواصی:

  • ویژگی های عینک شنا غواصی
  • انواع عینک شنا غواصی
  • معرفی بهترین برندهای عینک شنا غواصی در بازار
  • حرف آخر

ویژگی های عینک شنا غواصی

قبل از اینکه به بررسی بهترین عینک شنا غواصی بپردازیم، لازم است که اول پاسخ دهیم که عینک شنا غواصی چیست. اگر تجربه شنا در استخر را داشته باشید، حتما متوجه شده‌اید که برای شنا زیر آب، حتی در عمق کم نیز نیاز است تا عینک استفاده شود. چرا که فشار آب باعث می‌شود که چشم‌ها نتوانند به خوبی ببینند.، اما وقتی قرار باشد در عمق بیشتری از حد معمول شنا کنید، حتی عینک‌های معمولی شنا نیز نمی‌توانند در برابر فشار آب دوام بیاورند. 

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

ویژگی های عینک شنا غواصی
ویژگی های عینک شنا غواصی

به همین خاطر نیاز است که از عینک شنای مخصوص غواصی استفاده شود. همچنین عینک‌های معمولی شنا بعد از مدتی زیر آب بودن بخار می‌کنند اما عینک شنای غواصی اگر بخار کند منجر به ایجاد اختلال در امر غواصی می‌شود. اما آیا هر عینک شنای غواصی را می‌توان به یک غواص حرفه‌ای پیشنهاد داد؟ مسلما خیر. در ادامه می‌خواهیم بهترین مدل‌های عینک شنای غواصی را بررسی کنیم و در نهایت بهترین آن‌ها را معرفی کنیم.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

انواع عینک شنا غواصی

اگر بخواهیم به بررسی بهترین عینک شنا غواصی بپردازیم، باید آن‌را بر اساس فاکتورهای گوناگونی که یک عینک شنای غواصی خوب داشته باشد بررسی کنیم.

انواع عینک شنا غواصی
انواع عینک شنا غواصی

یعنی مثلا اگر برند عینک شنایی دارای کیفیت بهتری در ضد بخار بودن است آن را در مقایسه با دیگر عینک‌های مشابه به عنوان بهترین در زمینه ضد بخار بودن معرفی می‎‌کنیم و همین طور برای دیگر ویژگی‌ها پیش می‌رویم. 

با این روند هم انواع عینک شنای غواصی را بررسی می‌کنیم و هم اینکه نقطه قوت هر برند عینک غواصی برای ما مشخص می‌گردد.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید

عینک شنا غواصی ضد آب

برای بررسی بهترین عینک شنا غواصی ضد نفوذ آب باید به واشر دور عینک توجه کنیم. هر چه این واشر از جنس بهتری بوده و البته استحکام بیشتری داشته باشد، احتمال نفوذ آب به داخل عینک شنای غواصی کمتر می‌شود. اما اگر پهنای صورت شما چندان متناسب با بزرگی این واشر نباشد ممکن است باعث دشوار شدن روند شنای شما شود. در نتیجه بهتر است علاوه بر این موضوع، به اندازه واشر متناسب با پهنای صورت خود نیز توجه داشته باشید. 

از آنجایی که توضیح دادیم ضد نفوذ آب بودن عینک شنای غواصی بستگی به اندازه واشر دور عینک دارد، در نتیجه بهترین برند ضد نفوذ آب آن عینکی است که واشر دورش بهترین جنس و مناسب‌ترین ضخامت را داشته باشد. عینک غواصی آکوا پرو مدل Marvel_Bk از بهترین برندهای عینک غواصی دارای واشر دور عینک مناسب است. 

عینک شنا غواصی ضد بخار

ضد بخار بودن بودن عینک غواصی و در نتیجه بهترین عینک شنا غواصی ضد بخار، بستگی به ماده‌ای که روی شیشه آن استفاده می‌شود دارد. این ماده با قرارگیری روی شیشه عینک مانع بخار گرفتن آن می‌شود. بیشتر برندها به گونه‌ای هستند که بعد از مدتی ماده مورد نظر از روی شیشه آن‌ها لایه برداری شده و شروع به بخار گرفتن می‌کنند. 

به همین دلیل باید حتما قبل از خرید، مشخصات عینک مورد نظر را به خوبی مطالعه کنید تا از دوام ماده روی شیشه آن اطمینان حاصل کنید. از بهترین برندهای عینک غواصی که ماده ضد بخار روی شیشه آن دوام زیادتری نسبت به دیگر انواع دارد، برند اسپیدو است. برند اسپیدو در میان سایر برندهای عینک غواصی دارای دوام ماده ضد بخار بیشتری بوده و دیرتر از بقیه شروع به بخار گیری می‌کند.

عینک شنا غواصی مستحکم

استحکام عینک شنا غواصی روی صورت، بستگی به محکم بودن بند آن دارد. یعنی هر چه بند عینک بهتر باعث جایگیری عینک روی صورت شود، عینک شنای غواصی ما مستحکم تر خواهد بود. اما برای اینکه  بهترین عینک شنا غواصی مستحکم بطور کامل انجام شود، حتما باید به این نکته توجه داشت که بند عینک خیلی محکم بسته نشود و باعث فشار به سر شما نگردد. 

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

در واقع مستحکم‌ترین عینک شنا غواصی عینکی است که بند آن هم استحکام کافی را داشته باشد و باعث جای گیری مناسب عینک روی صورت شود و هم اینکه آنقدر غیر استاندارد نباشد که باعث فشار به سر شناگر شود. شما در نهایت باید با امتحان عینک‌های مختلف غواصی آن را که متناسب با ابعاد سر شما بوده انتخاب کنید.

به منظور معرفی بهترین عینک غواصی مستحکم، باید عینکی نام برده شود که بند آن دارای استحکام و دوام بالایی باشد. برند عینک شنای vision Jr است که دارای بند مستحکم و در عین حال منعطفی است. این برند عینک شنای غواصی دارای سایزهای مختلف و متناسب با ابعاد سر گوناگونی بوده و اکثر شناگران می‌توانند از سایز مناسب آن برای کار حرفه‌ای خود استفاده کنند. 

معرفی بهترین برندهای عینک شنا غواصی در بازار

سه فاکتوری که برای  بهترین عینک شنا غواصی معرفی کردیم، یعنی ضد نفوذ آب بودن، ضد بخار بودن و البته مستحکم بودن عینک، از مهم ترین ویژگی‌هایی است که یک عینک شنای غواصی مناسب باید داشته باشد. اما این همه فاکتورهای لازم برای داشتن بهترین عینک نیست.

معرفی بهترین برندهای عینک شنا غواصی در بازار
معرفی بهترین برندهای عینک شنا غواصی در بازار

در واقع هیچ بهترین عینک شنای غواصی که بتوان به همه شناگران آن را معرفی کرد وجود ندارد. عینکی که برای یک شناگر بهترین باشد، ممکن است برای شناگر دیگری اصلا مناسب نباشد. در نتیجه شما باید عینکی متناسب با شرایط خود پیدا کنید و بهترین بودن آن را در رابطه با شرایط خود معرفی کنید. 

همچنین علاوه بر سه فاکتور گفته شده و تناسب عینک با شرایط شما، یک سری ریز فاکتور دیگر وجود دارد که در بعضی از برندها وجود داشته و در بعضی دیگر وجود ندارد. در ادامه تعدادی از این برندها را برای کامل تر شدن اطلاعات شما به منظور پیدا کردن بهترین عینک شنا غواصی آورده‌ایم. 

برند Ultima Air Mirror

این برند عینک شنای غواصی، دارای واشرهای اطرافی از جنس سیلیکون بوده و البته بسیار ضد نفوذ آب است. همچنین ضد بخار بودن و البته ضد اشعه ماوراء بنفش بودن آن باعث شده در جایگاه بسیار مناسبی از نظر کیفیت قرار گیرد. طراحی زیبا و سبک بودن آن نیز مانع خستگی غواص می‌شود. 

برند SRX-N DSMK NEW

این برند علاوه بر اینکه برای شنای حرفه‌ای و غواصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مورد تایید فدراسیون جهانی شنا نیز است. این برند نیز ضد بخار، ضد نفوذ آب و البته دارای استحکام کافی است. همچنین دارای مقومت ویژه‌ای در باربر املاح معدنی موجو در آب بوده و به سختی پوسیده می‌شود. در میان بهترین عینک شنا غواصی نام این برند نیز حتما باید آورده شود.

حرف آخر درباره بهترین عینک غواصی

اگر مدتی است که به صورت حرفه‌ای غواصی را دنبال می‌کنید و یا مبتدی هستید و می‌خواهید این ورزش حرفه‌ای را دنبال کنید، باید حتما ابزار و وسایل مناسب و با کیفیتی تهیه کنید. اما یادگیری غواصی و شناخت ابزار با کیفیت آن بدون استفاده از یک مربی حرفه‌ای تقریبا کار غیر ممکنی است. 

به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر اقدامی دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض را امتحان کنید. در این دوره شما علاوه بر یادگیری شنای حرفه‌ای، قادر خواهید بود که زیر نظر یکی از بهترین مربی‌های این رشته به بهترین عینک شنا غواصی نیز دسترسی پیدا کنید. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

280 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست