معرفی بهترین کلاه شنا ضدآب

هنگامی که برای اولین‌بار کلاه شنا را بر سر می‌گذارید، تصور اینکه چگونه بدون کلاه شنا کرده‌اید، دشوار است. کلاه یک قطعه ضروری از لباس شنا به‌ویژه برای شناگرانی است که به دنبال رقابت در این ورزش هستند. کلاه شنا برای شناگران تفریحی نیز عالی است، به‌خصوص اگر موهای بلندی داشته باشند. چند نوع کلاه شنا وجود دارد که می‌توانید از بین آنها هرکدام را که دلخواهتان است، انتخاب کنید. در این مقاله به معرفی بهترین کلاه شنا ضد آب، خواهیم پرداخت.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

معرفی بهترین کلاه شنا ضدآب

هدف از این مقاله معرفی مزایای پوشیدن کلاه شنا در هنگام انجام این ورزش تکنیکی است. شناگران حرفه‌ای هیچگاه پوشیدن کلاه شنا را از یاد نمی‌برند. برای اینکه یک شناگر واقعی باشید، باید اصول اولیه این ورزش را رعایت کنید.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

برای دانستن اصول اولیه این ورزش، پیشنهاد ما این است که زیر نظر یک مربی حرفه‌ای و با تجربه این ورزش را بیاموزید. کلاس‌های خصوصی شنا حامد پورفیض، از جمله بهترین و با کیفیت‌ترین کلاس‌های آموزش شنا است. با شرکت در این کلاس‌ها، با صفر تا صد این ورزش آشنا خواهید شد.

فهرست مطالب معرفی بهترین کلاه شنا ضدآب:

  • چرا کلاه شنا بپوشیم؟
  • چرا برای شنا در آب های آزاد، باید کلاه شنا پوشید؟
  • اشتباهات رایج درباره کلاه شنا
  • انواع کلاه شنا
  • نحوه پوشیدن کلاه شنا
  • چگونه از کلاه شنا خود مراقبت کنیم؟

چرا کلاه شنا بپوشیم؟

صرف‌نظر از اینکه چه نوع کلاه شنایی را انتخاب می‌کنید، پوشیدن کلاه شنا از نپوشیدن آن بهتر است. چه یک شناگر رقابتی باشید و چه تنها برای تفریح شنا کنید، کلاه شنا می‌تواند عملکرد شما را تقویت کند و باعث شود راحت‌تر شنا کنید.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

دلیل اصلی پوشیدن کلاه شنا کاهش کشش آب است. به‌خصوص اگر موهای بلندی دارید، کلاه شنا میزان کشش شما در استخر را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. کشش کمتر به این معنی است که حرکت در آب برایتان دشوار نخواهد بود و می‌توانید سریع‌تر شنا کنید.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

یکی دیگر از دلایل پوشیدن کلاه شنا، افزایش راحتی شما در حین شنا است. موی شما می‌توانند در حین شنا به‌عنوان یک عامل مزاحم عمل کنند. کلاه شنا موی شما را در کل جلسه تمرینی سر جای خود نگه می‌دارد تا بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید.

چرا برای شنا در آب های آزاد، باید کلاه شنا پوشید؟

شناگران آب‌های آزاد و سه‌گانه به همان دلایلی که در بالا ذکر شد مایل به پوشیدن کلاه شنا هستند؛ اما مزایای دیگری نیز وجود دارد که کلاه شنا را برای آن‌ها جذاب می‌کند.

اولاً کلاه شنا می‌تواند سر شما را در آب سرد، گرم نگه دارد. برای گرم نگه داشتن سر، کلاه شنای نئوپرن بهترین گزینه است. این کلاه‌ها از مواد مشابه لباس‌های شنا، ساخته شده‌اند و سر شما را در طول شنا گرم نگه می‌دارند.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

دلیل دوم برای پوشیدن کلاه شنا در اقیانوس یا دریاچه این است که بتوانید بهتر ببینید و بهتر دیده شوید. داشتن دید مناسب، برای شناگران آب‌های آزاد یک نکته بسیار مهم است. علاوه برآن قایقرانان باید بتوانند آنها را ببینند تا در مواقع اضطراری به سرعت به کمکشان بشتابند. برای اینکه بهتر دیده شوید، پیشنهاد می‌شود از یک کلاه با رنگ روشن استفاده کنید. خوشبختانه، کلاه های شنا در انواع رنگ‌ها موجود هستند.

اشتباهات رایج درباره کلاه شنا

اگر تابه‌حال از هیچ نوع کلاه شنایی استفاده نکرده‌اید، ممکن است تصور کنید که از گوش‌های شما در برابر نفوذ آب مقاوم است یا موهای شما را خشک نگه می‌دارد.

متأسفانه، کلاه‌های شنا برای این منظور طراحی نشده‌اند، حتی اگر چسبندگی زیادی داشته باشند، باز هم آب می‌تواند به زیر آن نفوذ کند. به این ترتیب، حتی با وجود کلاه شنا هم آب می‌تواند وارد گوش شما شود و موی شما را خیس کند.

اگر نگران ورود آب به گوش خود هستید، بهترین گزینه استفاده از گوش‌گیر است. گوش‌گیرها به طور خاص طراحی شده‌اند تا از نفوذ آب به گوش‌های شما جلوگیری کنند. 

انواع کلاه شنا

اکنون که فواید پوشیدن کلاه شنا را می‌دانید، بیایید نگاهی به انواع و موارد استفاده آنها بیندازیم.

تفاوت کلاه‌ها در نوع موادی است که در ساخت آنها استفاده شده است.

کلاه‌های سیلیکونی

کلاه شنای سیلیکونی یک گزینه عالی برای شناگران در تمام سطوح است. این کلاه‌ها را می‌توان برای مسابقه یا تمرین استفاده کرد. آنها بادوام هستند و به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست نمی‌دهند.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

کلاه‌های سیلیکونی راحت هستند و به شکل سر شما قالب می‌گیرند. این کلاه‌ها کمی ضخیم‌تر از کلاه‌های شنا لاتکس هستند.

کلاهک لاستیکی لاتکس

کلاه شنا لاتکس یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای شناگران است. این کلاه‌ها مزایای مشابهی با کلاه‌های شنا سیلیکونی دارند. کلاه‌های لاتکس شکل سر شما را به خود می‌گیرند. این کلاه‌ها کمی نازک‌تر از کلاه‌های سیلیکونی هستند. 

کلاه‌های قالبی

کلاه شنای قالبی بهترین گزینه برای شناگرانی است که به طور مداوم در مسابقات شرکت می‌کنند. این کلاه‌های مسابقه‌ای به شکل گنبدی طراحی شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که هنگام قراردادن روی سر، چروک نمی‌شود. 

کلاه سبک LYCRA/SPANDEX

کلاه شنای Lycra، از مواد مشابه لباس شنا ساخته شده است و گزینه‌ای عالی برای شناگران تفریحی است. کلاه arena نمونه‌ای از این نوع کلاهک است که از ۸۰% پلی آمید و ۲۰% الاستین ساخته شده است. این کلاه‌ها بسیار راحت هستند.

نحوه پوشیدن کلاه شنا

گذاشتن کلاه شنا در ابتدا کمی دشوار است. اما پس از مدتی به آن عادت خواهید کرد. برای پوشیدن کلاه، با خیس کردن موهای خود شروع کنید. وقتی موهایتان خیس است کلاه‌های شنا خیلی راحت‌تر روی سر قرار می‌گیرند.

به علاوه، خیس کردن موهایتان با آب تازه و بدون کلر قبل از پریدن در استخر می‌تواند از موهای شما در برابر کلر محافظت کند.

در مرحله بعد، اگر موهای بلندی دارید، قبل از اینکه کلاه خود را بپوشید، آن را با یک کش محکم ببندید. سپس کلاه را روی سر خود تا حدود پایین گوش‌هایتان بکشید. 

چگونه از کلاه شنا خود مراقبت کنیم؟

اگر می‌خواهید کلاهتان برای مدت‌زمان طولانی دوام داشته باشد، به مراقبت نیاز دارد. بهترین راه برای مراقبت از کلاه این است که آن را با آب تازه بشویید تا کلر را پاک کنید. سپس، آن را خشک کنید.

از قراردادن کلاه خود در مکان‌های گرم و زیر نور مستقیم خورشید یا در ماشین خودداری کنید.

سخن پایانی

انتخاب کلاه شنای مناسب، همچون انتخاب عینک شنا مهم است. داشتن یک کلاه خوب، یکی از اصول اولیه شنا است. برای آگاهی از قوانین و قواعد شنا، باید زیر نظر یک مربی حرفه‌ای و با تجربه کار کنید. کلاس‌های خصوصی شنا حامد پورفیض، از جمله بهترین کلاس‌های شنا است که می‌توانید صفر تا صد شنا را در این کلاس‌ها بیاموزید.

سؤالات متداول

  • آیا داشتن کلاه شنا ضروری است؟

بله. داشتن کلاه شنا باعث افزایش سرعت شما در شنا خواهد شد.

  • بهترین کلاه شنا، چه کلاهی است؟

بهترین کلاه برای شما، بستگی به نوع رشته‌ای دارد که در آن فعالیت می‌کنید.

  • آیا برای شنا در آب‌های آزاد هم باید کلاه مخصوص بپوشیم؟

بله؛ به خاطر احساس راحتی بیشتر و گرم نگه داشتن سر، بهتر است شناگران آب‌های آزاد هم از کلاه استفاده کنند.

  • بهترین روش نگه‌داری و حفظ کلاه مخصوص شنا چیست؟

شستشوی کلاه شنا با آب تازه و پاکسازی کلر از روی آن بهترین روش نگهداری است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

386 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست