معرفی بهترین شورت شنا ضد آب

همه ما هنگامی که می‌خواهیم شنا کنیم، سریعا به فکر تهیه شورت ضد آب که به نام مایو شناخته می‌شود، می‌افتیم. این شورت با داشتن جنس ویژه‌ای که دارد باعث می‌شود آب به درون آن نفوذ نکرده و هنگامی که از استخر بیرون می‌آییم سریعا خشک شود. در واقع یکی از مهمترین وسایل و لوازمی که برای شنا کردن در استخر باید تهیه شود، مایو یا شورت شنا ضد آب است. اما آیا از هر شورت شنای ضد آبی می‌توان برای برای شنا در استخر استفاده کرد؟ 

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

معرفی بهترین شورت شنا ضد آب

مسلما کیفیت‌های گوناگونی برای شورت‌های شنای ضد آب وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم بهترین شورت شنا ضد آب را معرفی کنیم. به این صورت که در ابتدا به معرفی شورت شنا ضد آب پرداخته و سپس بهترین برندهای آن را معرفی می‌کنیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید و می‌خواهید بهترین شورت شنا ضد آب را بشناسید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب معرفی بهترین شورت شنا ضد آب:

 • شورت شنا ضد آب یا مایو چیست؟
 • بهترین شورت شنا ضد آب مردانه
 • مارک های بهترین شورت شنا ضد آب مردانه
 • بهترین مایو ضد آب زنانه
 • بهترین مارک های مایو شنا ضد آب زنانه
 • سخن پایانی 
 • سوالات متداول

شورت شنا ضد آب یا مایو چیست؟

به طور کلی شورت شنا ضد آب یا مایو، در سطح مولکولی با شورت‌های معمولی که استفاده می‌کنیم، تفاوت دارد. اگر با لباس‌های معمولی حرکت یا شنا در آب را امتحان کرده باشید، متوجه اصطکاک بسیار زیادی که میان مولکول‌های لباس‌تان و مولکول‌های آب وجود دارد خواهید شد. این اصطکاک زیاد باعث می‌شود که نتوانید به سادگی در آب شنا کنید.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

شورت شنا ضد آب یا مایو چیست؟
شورت شنا ضد آب یا مایو چیست؟

 به همین دلیل ضد آب بودن شورت شنا به خاطر حذف این اصطکاک و ساده‌تر بودن شنا در آب است. همچنین علت دیگری که برای ضد آب بودن مایو وجود دارد این است که مانع ورود آلودگی‌های ممکن درون آب به درون شورت گردد. 

 همه شورت‌های شنای ضد آب کیفیت بالایی در جلوگیری از ورود آب به داخل مایو را ندارند. به همین دلیل می‌خواهیم در ادامه ویژگی‌های بهترین شورت شنا ضد آب را چه برای مردان و چه برای زنان بررسی کنیم. این موضوع باعث می‌شود شما در انتخاب شورت شنای خود هوشیارتر عمل کرده و از قبل بدانید که کدام شورت‌ها خاصیت ضد آب بهتری دارند. 

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

بهترین شورت شنا ضد آب مردانه

شورت شنای ضد آب دو نوع مردانه و زنانه دارد. مایوهای مردانه گوناگونی در بازار وجود دارند اما می‌خواهیم به معرفی ویژگی‌های بهترین شورت شنا ضد آب مردانه بپردازیم.

بهترین شورت شنا ضد آب مردانه
بهترین شورت شنا ضد آب مردانه

به طور کلی انواع مایو مردانه شامل مایو شنای مردانه رکابی، مایو شنا مردانه پادار و مایو شنا مردانه ضد آلرژی می‌شود. همه این مایوها از جنس ریون هستند. برای اینکه بتوانیم بهترین نوع از میان شورت‌های شنای مرادنه ضد آب را پیدا کنیم، باید به دنبال شورتی باشیم که ویژگی‌هایی را که در ادامه توضیح می‌دهیم را داشته باشد.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

نوع و جنس مایو مردانه

قبل از هر چیز برای اینکه بتوانید بهترین شورت شنا ضد آب را مشخص کنید، باید به نوع و جنس آن توجه کنید. از میان ۳ نوع مایویی که نام بردیم، شما باید بسته به سبک شنایی که دارید یکی را انتخاب کنید. همچنین جنس مایو کاملا به حساس بودن یا نبودن پوست شما بستگی دارد. 

ممکن است شما به جنس ریون حساس باشید. در اینصورت بهتر است به مایوهای پلاستیکی که سریع‌تر خشک می‌شوند، روی بیاورید. البته اگر آلرژی شما بسیار شدید است، حتما از مایوهای ضد آلرژی استفاده کنید.

ضد کلر بودن

نکته بعدی برای تعیین بهترین شورت شنا ضد آب مردانه توجه به ضد کلر بودن پارچه مایو است. این نکته جزو ویژگی‌های بسیار مهمی است که هر مایوی خوبی باید آن را داشته باشد. اگر مایو شما ضد کلر نباشد بعد از مدتی به سادگی رنگ باخته و البته پوسیده می‌شود. طول عمر یک مایو ضد کلر نسبت به مایوهای معمولی بسیار بالاتر بوده و دیرتر پوسیده می‌شوند. همچنین این مایوها بسیار دیر رنگ خود را از دست داده و مقاومت بالایی در برابر کلر و دیگر آلودگی‌های درون استخر دارند. 

به دوخت مایو توجه کنید

از دیگر نکات مهمی که هنگام خرید مایو باید در نظر گرفته شود، توجه به دوخت آن است. مایوهای با جنس خوب دارای دوخت با کیفیت نیز هستند. اگر مایو شما دارای دوخت مناسبی باشد دیرتر پاره شده و به طور کلی طول عمر بیشتری خواهد داشت، اما مایوهایی که به صورت سرسری دوخته شده باشند سریعا پاره می‌شوند و حتی قبل از اینکه پوسیده گردد از محل دوخت دچار شکاف می‌شوند.

رنگ و سایز مایو

نکته آخری که برای خرید بهترین شورت شنا ضد آب مردانه باید مد نظر باشد، توجه به رنگ و سایز مایو است. ست بودن رنگ مایو شما با عینک و کلاه باعث می‌شود که در هنگام ورزش شنا نیز منظم‌تر بوده و آن را با جدیت بیشتری دنبال کنید. همچنین سایز آن را به دقت انتخاب کنید. اگر سایز مایوی شما با اندامتان متناسب نباشد ممکن است برای شما مزاحمت ایجاد کرده و مانع شنا کردن شما با راحتی کامل گردد. به این صورت که ممکن است از پای شما در آید و یا آنقدر تنگ باشد که اذیت شوید.

مارک های بهترین شورت شنا ضد آب مردانه

به طور کلی یکسری مارک مشهور و معتبر در تولید لباس شنا وجود دارند که البته بهترین مایوهای ضد آب مردانه را هم می‌سازند.

مارک های بهترین شورت شنا ضد آب مردانه
مارک های بهترین شورت شنا ضد آب مردانه

شناخت این مارک‌ها باعث می‌شود که بهتر بتوانید بهترین شورت شنای ضد آب مورد نظر خود را پیدا کنید. این مارک‌ها عبارتند از: توربو، اسپیدو، کیابی، تکنیک پلاس، زاگز، بوتانر، کرویت، لیورجی، فوره، ریچ هوس و ۳۶۰ درجه.

بهترین مایو ضد آب زنانه

درست مانند مایوهای مردانه که انواع مختلفی داشتند، مایو زنانه نیز دارای انواع گوناگونی است.

بهترین مایو ضد آب زنانه
بهترین مایو ضد آب زنانه

برای اینکه بتوانید بهترین شورت شنا ضد آب زنانه را انتخاب کنید، لازم است که حتما انواع مایو زنانه را بشناسید. به طور کلی سه نوع مایو زنانه داریم که عبارتند از: مایو سه تکه، مایو دو تکه و مایو یک تکه زنانه. در ادامه ویژگی‌هایی که یک مایو ضد آب زنانه باید داشته باشد را بررسی می‌کنیم تا شما بهتر بتوانید از میان انواع آن دست به انتخاب بزنید. 

مایو متناسب با شکل بدن

یکی از مهمترین ویژگی‌ها در انتخاب بهترین شورت شنا ضد آب، انتخاب مایوهایی است که متناسب با شکل بدن شما باشند. مثلا اگر قدی متوسط با توده بدنی کمی دارید، بهترین گزینه برای شما انتخاب مایو سه تکه است. از طرفی اگر کمی اضافه وزن دارید، بهتر است از مایو دو تکه استفاده کنید. همچنین برای کسانی که قدی کوتاه و بدنی ریز دارند، انتخاب مایو زنانه یک تکه بهترین گزینه است.

جنس و دوخت

از آنجایی که مایو زنانه بطور کلی بزرگ‌تر و پوشاننده‌تر از مایوهای مردانه است، در نتیجه در انتخاب بهترین شورت شنا ضد آب مهم‌ترین نکته این است که به جنس و دوخت آن بیشترین توجه را داشته باشید. جنس مایوها باید طوری باشد که بدن شما نسبت به آن حساسیتی نداشته باشد. چرا که بعضی مایوها باعث ایجاد خارش و قرمزی در پوست شده و به نوعی آلرژی ایجاد می‌کنند. 

از طرفی دوخت مایوهای زنانه باید بسیار با کیفیت باشد؛ چرا که بزرگی مایو زنانه باعث می‌شود که دوخت آن سریعتر شکافته شود. مایوهای زنانه که دارای کیفیت بهتری هستند دوخت متناسب‌تری داشته و دیرتر پوسیده می‌گردن؛ به خصوص مایوهای سه تکه را باید از نظر دوخت به خوبی بررسی کنید. اگر دوخت مایو شما متناسب نباشد، زودتر از اینکه خود مایو پوسیده شود دوخت آن پاره شده و باعث فرسودگی زودهنگام مایو زنانه شما می‌گردد.

بهترین مارک های مایو شنا ضد آب زنانه

درست مانند مایوهای مردانه، مایوهای زنانه نیز دارای مارک‌هایی مشهور هستند که می‌توانند به عنوان بهترین شورت ضد آب زنانه انتخاب گردند.

بهترین مارک های مایو شنا ضد آب زنانه
بهترین مارک های مایو شنا ضد آب زنانه

این مارک‌ها را معرفی می‌کنیم تا بتوانید انتخابی بهتر داشته باشید. این مارک‌ها عبارتند از: آنجل، چارکول، بیکینی بیچ، اسمارا، فیتن، فلاور و اچ اند ام.

حرف آخر درباره معرفی بهترین شورت شنا ضد آب

انتخاب بهترین شورت شنا ضد آب وابسته به این است که اولا شرایط فیزیکی خودتان چگونه است و دوما جنس، دوخت و رنگ مایو شما چه کیفیتی دارد. برای اینکه بتوانید این بهترین مایو را برای خود انتخاب کنید حتما باید برندهای مختلفی که در بازار وجود دارد را بشناسید، اما شناخت این برندها وابسته است به اینکه اولا مطالعه کنید و دوما از افراد با تجربه در این زمینه سوال کنید.

پیشنهاد کلی ما به شما این است که اگر می‌خواهید به خوبی مایو مناسب خود را انتخاب کنید، حتما در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض ثبت‌نام کنید. شما با ثبت‌نام در این دوره می‎‌توانید هم شنا را به خوبی یاد بگیرید و هم اینکه لوازم مورد نیاز شنای خود مثل شورت ضد آب را به بهترین شکل تهیه کنید. شناخت انواع کیفیت مایو موجود در بازار نیاز به تجربه یک مربی کار کشته در این زمینه دار؛ پس با ثبت‌نام در این دوره هم شنا را یاد می‌گیرید و هم اینکه مایو مناسب خود را پیدا می‌کنید.

سوالات متداول معرفی بهترین شورت شنا ضد آب

 • آیا مایو، همان شورت شنای ضد آب است؟

بله. مایو یا شورت شنا از پارچه‌ها یا پلاستیک‌های ضد آب ساخته شده و ضد آب است.

 • آیا شورت شنا ضد آب، مدل مردانه و زنانه دارد؟

شورت شنای ضد آب نیز مانند دیگر لباس‌های ورزشی دارای دو نوع مردانه و زنانه است.

 • آیا شورت شنای ضد آب کیفیت‌های مختلف دارد؟

بله. شورت شنای ضد آب بر حسب پارچه و دوختی که دارد، کیفیت‌های مختلفی دارد.

 • برای یافتن مایو متناسب به چه چیز توجه کنیم؟

مایو متناسب بر اساس جنس آن، شرایط فیزیکی خودتان، رنگ، ضد کلر بودن و البته دوختی که دارد، تعیین می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

341 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست