آموزش شنا پری دریایی

لابد با خواندن تیتر این مقاله یعنی آموزش شنا پری دریایی متعجب شده‌اید. حتما فکر می‌کنید قرار است یک داستان خیالی یا افسانه قدیمی تعریف کنیم. چه باور کنید چه نه، چیزی به نام شنای پری دریایی وجود دارد و هر ساله مسابقاتی بین‌المللی در این سبک شنا برگزار می‌شود. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

آموزش شنا پری دریایی

در ادامه مقاله نیز هر آنچه لازم است راجع به اینکه آموزش شنا پری دریایی چگونه است و چه ویژگی‌هایی دارد بدانید را توضیح دهیم. به همین خاطر در ابتدا شنای پری دریایی را توضیح می‌دهیم، سپس به سراغ مراحل این آموزش رفته و در نهایت چگونگی دستیابی به مراکز این آموزش را توضیح خواهیم داد. تا پایان مقاله با ما همراه باشد تا این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب آموزش شنا پری دریایی:

  • قصه پری دریایی
  • شنای پری دریایی چیست
  • مراحل آموزش شنا پری دریایی
  • سوالات متداول

قصه پری دریایی

خواندن نام آموزش شنا پری دریایی ناخواسته ذهن ما را به سمت قصه پری دریایی می‌برد که البته بی ارتباط به این موضوع هم نیست. افسانه‌ای قدیمی وجود دارد که طبق آن موجوداتی به نام پری دریایی در دریا زندگی ‌می‌کنند. این موجودات بالاتنه‌ای شبیه به زنان زیبا داشته و پاهایشان همان دم ماهی است.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

قصه پری دریایی
قصه پری دریایی

هر ملتی این افسانه‌ را به‌گونه‌ای برای خود تعریف می‌کنند. اما مشهورترین این داستان‌ها چنین است که پادشاهی در دریا وجود دارد که هفت دختر پری دریایی دارد. 

یکی از این دخترها که در مورد زندگی انسان‌ها کنجکاو است روزی به ساحل آمده و با شاهزاده‌ای که در حال گذر از آن ساحل است، آشنا می‌گردد. این آشنایی با اینکه در ادامه برای پری دریایی مصیبت‌ها به بار می‌آورد، اما در نهایت به ازدواج وی و پادشاه منجر می‌گردد.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

امروزه با اینکه همه ما می‌دانیم چیزی به نام پری دریایی وجود ندارد، اما به مناسبت زیبایی چنین تخیلی چیزی به نام شنای پری دریایی ساخته شده است. در ادامه این نوع شنا را بیشتر توضیح می‌دهیم.

شنای پری دریایی چیست

هرچند پری دریایی یک افسانه است، اما شنایی با این نام وجود دارد. هرساله یک مسابقه بین‌المللی شنای پری دریایی برگزار می‌شود که در آن پری دریایی‌ها دور هم جمع شده و با اجرای این شوی زیبا به رقابت می‌پردازند. لباس این شناگران دقیقا مانند چیزی که در افسانه پری دریایی ترسیم می‌شود است.

شنای پری دریایی چیست
شنای پری دریایی چیست

یعنی هر پری دریایی لباسی یکدست که در انتهای آن چیزی مانند دم ماهی قرار دارد پوشیده و سعی می‌کند با اجرای یک شنای رقص مانند شو پری دریایی را اجرا کند. همچنین در این شنا تاج، عینک و کلاه ویژه پری دریایی هم استفاده می‌شود. اما آموزش شنا پری دریایی چگونه بوده و شامل چه مراحلی است؟

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

مراحل آموزش شنا پری دریایی

برای یادگیری شنا پری دریایی لازم است یکسری مراحل کلی پشت‌سر گذاشته شود. مراحلی که در نهایت شما را یک پری دریایی کرده و می‌توانید با انجام آنها به مسابقات جهانی این شنای جالب بروید.

مراحل آموزش شنا پری دریایی بطور کلی سه مرحله استارت، شنا و توقف دلفین باید پشت‌سر گذاشته شود تا آموزش شنا پری دریایی تکمیل گردد. هرکدام از این مراحل نیازمند تمرین و دقت بالایی است که در ادامه به هرکدام خواهیم پرداخت.

استارت

اولین مرحله در آموزش این شنا، استارت است. استارت همان شیرجه اولیه‌ای است که شناگر برای آغاز کار خود آن را انجام می‌دهد. شناگر بعد از اینکه لباس پری دریایی را پوشید باید لبه استخر ایستاده و با یک حرکت خود را از جا کنده و به صورت افقی وارد آب شود.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید

برای اینکه بدن کاملا افقی وارد آب گردد لازم است که جفت دست شناگر به صورت کشیده روبه‌جلو نشانه رفته و سر وی وسط دو دست و به سمت پایین قرار گیرد. این نوع شیرجه به پری دریایی کمک می‎‌کند که با سرعت وارد آب شود. مرحله بعدی آغاز حرکات دست‌وپا یا همان شنای پری دریایی است.

شنای پری دریایی

سه ثانیه بعد از ورود شناگر به آب، باید پاها را که جفت هم هستند از سمت زانو خم کرده و به زاویه ۴۵ درجه درآورد. سپس با یک حرکت سریع آنها را باز کند تا دمی که به پاهای وصل است به وی سرعت داده و بتواند سرش را از آب بیرون آورد.

بعد از اینکه سر بیرون آمد و پری دریایی نفس گرفت باید دوباره کمر شناگر خم شود و پاها با سرعت زیاد جمع و باز شود و دست‌ها همچنان به صورت کشیده به جلو قرار گیرد. هماهنگی این حرکات روی هم شنای پری دریایی را تشکیل می‌دهد.

درست مانند یک ماهی که بدنش به اطراف چرخیده و درآب پیش می‌رود، پری دریایی بدنش به سمت بالا و پایین باز و بسته می‌شود و همین حرکت او را در آب به سمت جلو می‌لغزاند.

توقف دلفین

شنای پری دریایی در نهایت به یک سمت استخر می‌رسد. چگونه رسیدن به دیوار استخر و برگشت از آن را توقف دلفین می‌نامند. این توقف اینگونه انجام می‌شود که شناگر چند متری مانده به دیواره بدن خود را تا زاویه ۳۰ درجه کج کرده و یک دست را به سمت عقب بدن کشیده و دست دیگر را به همان حالت کشیده به جلو نگه می‎‌دارد.

همینکه دست وی به دیواره رسید آن را جمع کرده و با یک چرخش ناگهانی و جمع کردن دست توقف می‌کند تا بتواند خودش را از دیوار به سمت مسیر برگشت پرتاب کرده و شنا کردن را در آن جهت ادامه دهد. این حرکت پایان مسیر شنای پری دریایی است. 

سوالات متداول آموزش شنا پری دریایی

  • آیا شنای پری دریایی وجود دارد؟

بله. هرچند خود پری دریایی وجود ندارد اما شنای آن وجود دارد

  • مراحل آموزش شنای پری دریایی کدام است؟

این مراحل عبارت است از استارت، شنا و توقف دلفینی.

  • آیا شنای پری‌دریایی مسابقات بین‌المللی دارد؟

بله. هرساله زنانی که دوره آموزش شنای پری‌دریایی را گذرانده‌اند در این مسابقات به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

  • آیا در شنای پری دریایی لباس مخصوصی برای پوشیدن وجود دارد؟

بله. درست همان لباس پری دریایی که شامل تاج و دم ماهی مانند است در این نوع شنا باید پوشیده شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

157 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست