آرامش روحی با شنا

شنا ورزشی است که نه تنها به سلامت جسمی شما کمک می‌کند بلکه می‌تواند سلامت روح و روان شما را نیز افزایش دهد. شنا کردن مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد و روان را تطهیر می‌کند. فضای ایده‌آل استخر باعث می‌شود که ذهن شما پویاتر و حال و هوای شما بهتر شودY بنابراین اگر به دنبال حال خوب هستید، بهتر است شنا کنید.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

آرامش روحی با شنا

به هنگام انجام ورزش شنا بدن، سر، دست، پا و اندام‌های مختلف بدن شما با آب درگیر می‌شوند و مجبور به حرکت هستند. با حرکت این اندام‌ها، خون بهتر در بدن جریان پیدا می‌کند و اکسیژن رسانی به مغز نیز بهبود می‌یابد. این است که شنا را یک ورزش مطلوب برای سلامت روح و روان افراد می‌دانند. برای این که آرامش روحی با شنا را تجربه کنید، می‌توانید از دوره‌های آموزشی حامد پورفیض بهره ببرید.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب آرامش روحی با شنا:

 • تاثیر شنا بر سلامت روان
 • شنا و بهبود تصمیم گیری
 • شنا یک تمرین اجتماعی است
 • تقویت اعتماد به نفس با شنا
 • کاهش استرس در شنا
 • شنا کردن و دوری از دنیای واقعی
 • برطرف کردن خستگی های ذهنی به کمک شنا
 • انتخاب بهترین استخر برای شنا کردن
 • سخن آخر
 • سوالات متداول

تاثیر شنا بر سلامت روان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با شنا می‌توان بهتر تصمیم‌گیری و تلاش کرد و آرامش بیشتری را تجربه نمود.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا در منزل مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

تاثیر شنا بر سلامت روان
تاثیر شنا بر سلامت روان

برخی از فوایدی که شنا کردن برای روح و روان یک فرد به ارمغان می‌آورد، عبارتند از:

شنا و بهبود تصمیم گیری

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که خیلی از افراد از آن غافل هستند، مهارت تصمیم گیری است. با شنا کردن شما می‌توانید قدرت تصمیم گیری را در ذهن خود بهبود دهید. در واقع شنا کردن باعث می‌شود که فرد شناگر در کنترل احساسات خود نیز نقش گسترده‌ای را ایفا کند و دید بهتری را به محیط اطراف خود داشته باشد. 

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

از سوی دیگر، شنا کردن می‌تواند قدرت کنترل فرد در بروز احساسات را بهبود دهد و در نهایت فرد را مجبور به گرفتن تصمیمات منطقی کند. پس این ورزش در بهبود تصمیم گیری نقش گسترده‌ای دارد.

شنا یک تمرین اجتماعی است

زمانی که شما در کلاس‌های شنا ثبت نام می‌کنید و زمانی که به همراه سایر شناگران آموزش می‌بینید، ارتباطات اجتماعی خود را نیز تقویت خواهید کرد. در چنین شرایطی شما بر ترس‌های روابط اجتماعی خود غلبه می‌کنید و می‌توانید اجتماعی‌تر شوید. همچنین شنا کردن باعث می‌شود که خجالتی بودن را کنار بگذارید و برای برقراری تعاملات سالم با دیگران از طریق گفتگو اقدام کنید.

تقویت اعتماد به نفس با شنا

زمانی که صحبت از آرامش روحی با شنا می‌شود، تقویت اعتماد به نفس بیش از هر چیزی خود را نشان می‌دهد. این که شما یک مهارت خاص را یاد بگیرید و این که بتوانید در آب شنا کنید باعث می‌شود که اعتماد به نفس پیدا کنید و به این باور برسید که می‌توانید از پس هرکاری بر بیایید. افزایش اعتماد به نفس به خصوص در کودکان باعث می‌شود که فرد با ترس‌های خود مواجه شود و این ترس‌ها را یکی پس از دیگری از میان بردارد تا به موفقیت برسد.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

کاهش استرس در شنا

از جمله مهم‌ترین پیامدهای شنا برای روح و روان افراد، کاهش استرس است. به طور کلی زمانی که بدن با آب تماس پیدا می‌کند، آرامش می‌گیرد. پس طبیعی است که شنا کردن باعث آرامش یافتن بدن و کاهش استرس شود. به خصوص اگر در صبح انجام شود!

شنای صبحگاهی انرژی لازم برای گذراندن روز را به شما اعطا می‌کند،  کیفیت خواب شما را افزایش می‌دهد و از همه مهم‌‌تر این که در شادی و نشاط شما در طول روز نیز نقش زیادی دارد. پس اگر احساس می‌کنید که به عدم توانایی در کنترل استرس دچار هستید، شنا کردن را از یاد نبرید.

شنا کردن و دوری از دنیای واقعی

اگر می‌خواهید آرامش روحی با شنا را تجربه کنید، باید بدانید که شنا یکی از فعالیت‌هایی است که شما را از دنیای واقع دور می‌کند. با وارد آب شدن، بدن شما آرامش می‌گیرد و با انجام حرکات شنا، ذهن شما بر روی تنفس و چرخش اعضای بدن متمرکز می‌شود. بنابراین هیچ گونه صدایی را از خارج از آب دریافت نمی‌کنید.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید. 

در این صورت محرک‌های خارجی از شما دور شده و بدن آرامش می‌گیرد. در واقع شنا را نوعی تمرین مدیتیشن می‌دانند که حرکتی است اما اثر گذاری فوق العاده‌ای بر روی سلامت روحی و سلامت روانی یک فرد دارد.

برطرف کردن خستگی های ذهنی به کمک شنا

شنا کردن باعث از بین رفتن خستگی‌های ذهنی  نیز می‌شود. شاید تاکنون دیده باشید افرادی را که پس از اتمام روز کاری دوش می‌گیرند تا به آرامش برسند. خیلی از افراد نیز برای دور کردن تنش‌های زندگی از خود به شنا رو می‌آورند. 

برطرف کردن خستگی های ذهنی به کمک شنا
برطرف کردن خستگی های ذهنی به کمک شنا

به کمک شنا بدن به حالت تعادل می‌رسد و می‌تواند استراحت کند. بنابراین خستگی‌های ناشی از کار کردن هم از بدن دور می‌شوند. شنا کردن به افزایش نشاط نیز کمک می‌کند. تمامی افرادی که در دوره‌های آموزش شنا شرکت می‌کنند، بانشاط هستند و از قدرت بدنی و تندرستی بیشتری نسبت به سایر افراد نیز برخوردار شده‌اند.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

انتخاب بهترین استخر برای شنا کردن

توجه داشته باشید که اگرچه شنا کردن مزایا و فواید زیادی دارد و می‌تواند آرامش روحی را به ذهن هر کسی هدیه کند، اما این در صورتی است که شما استخر خوبی را انتخاب کرده باشید. عدم رعایت پاکیزگی و عدم توجه به نکات ایمنی در برخی از استخرها باعث شده است که بعضی از افراد دچار بیماری‌های ذهنی و جسمی شوند. 

انتخاب بهترین استخر برای شنا کردن
انتخاب بهترین استخر برای شنا کردن

همچنین ممکن است شنا کردن در این استخرها موجب بیمار شدن پوست و عفونت کردن پوست شود. بنابراین قبل از شنا کردن باید بهترین استخر را استفاده کنید تا از فوایدی مثل رسیدن به آرامش روحی با شنا برخوردار شوید. 

سخن آخر آرامش روحی با شنا

ما در این مطلب در مورد آرامش روحی با شنا با شما صحبت کردیم. شنا یکی از ورزش‌های مهیج است که برای تمامی سنین از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسال و پیر مناسب است. در این ورزش بدن در آب قرار می‌گیرد و آرامش پیدا می‌کند. اهمیتی ندارد که شما فردی مبتدی هستید یا نه، به طور حرفه‌ای شنا را یاد گرفته‌اید. در هر صورت می‌توانید از مزایایی که شنا کردن برای جسم و روح انسان به ارمغان می‌آورد استفاده کنید.

 در ضمن، شما عزیزانی که هنوز شنا را بلد نیستید، با استفاده از دوره‌های آموزش شنای حامد پورفیض می‌توانید به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن در آب شنا کنید و از فواید شنا بهره‌مند شوید.

سوالات متداول آرامش روحی با شنا

 • شنا کردن چگونه بر روی تصمیم گیری اثر می‌گذارد؟

با شنا کردن بدن به آرامش می‌رسد و فردی هم که آرامش داشته باشد بهتر می‌تواند تصمیم‌گیری کند.

 • چگونه با شنا کردن اعتماد به نفس می‌گیریم؟

 همین که فردی متوجه شود می‌تواند مهارت‌ها و تکنیک‌های شنا کردن را به خوبی انجام دهد، اعتماد به نفس او افزایش پیدا می‌کند.

 • آیا شنا کردن باعث افزایش نشاط و انرژی بدن می‌شود؟

بله. با شنا کردن نشاط فرد افزایش می‌یابد و کیفیت زندگی او بیشتر می‌شود.

 • شنا کردن در مهارت‌های اجتماعی چه نقشی دارد؟

 با شنا کردن شما با افراد دیگر در تعامل هستید. در این صورت است که خجالتی بودن را کنار گذاشته و می‌توانید ارتباط سالمی را با دیگران برقرار کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

206 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست