شنا در آب گرم

شنا ورزشی است که بسیار وابسته به محیطی است که این ورزش در آن انجام می‌شود. این محیط نیز همان آب است که می‌تواند سرد، گرم، پاکیزه، شفاف، دارای مواد شیمیایی یا ضدعفونی باشد. در این مقاله می‌خواهیم شنا در آب گرم را توضیح دهیم. یعنی شنا در یکی از شرایطی که نام بردیم.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

شنا در آب گرم

در واقع هدف ما این است که مزایا و معایب کلی که شنا در آب گرم دارد را بررسی کرده و در نهایت یک جمع‌بندی راجع‌به اینکه شنا کردن در آب‌های گرم چه ملزومات و شرایطی دارد داشته باشیم. اگر شما هم به این موضوع علاقه‌مندید و قصد دارید پاسخ سوالاتی که در ذهنتان راجع به این موضوع شکل گرفته را بدانید تا پایان مقاله با ما همراه باشید. قرار است نکات مفیدی را با هم بیاموزیم.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب شنا در آب گرم:

  • شنا در آب گرم به چه معناست
  • مزیت های شنا در آب گرم
  • مشکلات شنا در آب گرم
  • حرف آخر
  • سوالات متداول

شنا در آب گرم به چه معناست

لازم است که یک تعریف اولیه در مورد اینکه چه نوع آبی را آب گرم می‌نامند و البته شنا در این آب شامل چه حرکاتی است ارائه دهیم. 

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

شنا در آب گرم به چه معناست
شنا در آب گرم به چه معناست

طور کلی آب با دمای ۲۵ تا ۲۸ درجه را آب گرم برای شنا محسوب می‌کنند. اگر به چشمه‌های آب طبیعی بروید متوجه می‌شوید که دمای این چشمه‌ها چیزی حدود ۳۰ درجه است با این حال شنا در این آب‌ها نیز شنای در آب گرم محسوب می‌شود.

دمایی که از آن نام بردیم دمای مناسب برای آب گرم در استخر است. این دما را می‌توان با تنظیم ترموستات استخر فراهم کرد. شناگر با شناکردن در این دما احساس راحتی بیشتر داشته و بطور کلی جریان خون افزایش خواهد یافت.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

در ادامه سعی می‌کنیم به مزایا و معایب شنا کردن در دمایی با این درجه بپردازیم. شاید در نگاه اول نتوان پی به تمام ویژگی‌های شنا در آب‌های گرم پی برد اما در ادامه این موضوع را مشخص‌تر بررسی می‌کنیم.

مزیت های شنا در آب گرم

هر شرایط محیطی و ورزشی دارای یک سری مزایا و یک سری معایب است.

مزیت های شنا در آب گرم
مزیت های شنا در آب گرم

شنا در آب گرم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توان برای آن مزایا و معایبی نام برد. مزایا و معایبی که آگاهی از آن‌ها به فهم بهتر شنا در شرایط مختلف بخصوص در شرایط دمایی متفاوت کمک کرده و حتی ممکن است باعث شود که عده‌ای به خاطر همین مزایا و معایب به شناکردن در آب گرم روی آورده یا از آن دست بکشند. با اینحال دانستن بهتر از ندانستن است. 

افزایش گردش خون

شنا آن هم در آب گرم دارای یک ویژگی بسیار مثبت بوده و آن هم افزایش گردش خون شناگر است. ممکن است از میان شناگران بخصوص افراد با سن بالا افرادی باشند که دارای فشار خون یا غلظت خون باشند.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

این افراد به خاطر افزایش فعالیت رگ‌های خونی دچار افزایش گردش خون شده و می‌توانند بصورت طبیعی این مشکل خود را به مرور حل کنند. مشکل غلظت خون عموما به خاطر تغذیه بد و یا مصرف دخانیات ایجاد می‌شود و یکی از درمان‌های طبیعی آن شناکردن در آب گرم است.

کمک به آرتروز

اگر آرتروز گردن، کمر یا پا دارید بهترین نسخه برای کمک به شما شنا در آب گرم است. شاید شنیده باشید که جدیدا بسیاری از فیزیوتراپی‌ها در استخر انجام می‌شود. اگر شما نیز به این مشکلات دچار هستید ولی با چند بار فیزیوتراپی نتیجه نگرفته‌اید، بهترین راه‌حل برای شما شناکردن در آب گرم است.

این نسخه را نمی‌توان به تنهایی و بدون مشورت با دکتر و مربی شنا عملی کرد. به همین دلیل حتما در این مورد با دکتر خود مشورت کرده و یا از مربی شنای خود بخواهید در این امر شما را یاری کند.

چربی سوزی

از دیگر فواید می‌توان به چربی سوزی زیاد اشاره کرد. شنا بطور کلی یک ورزش چربی‌سوز است. به همین دلیل اگر این ورزش در آب گرم هم انجام شود شدت و سرعت چربی‌سوزی بسیار بالا رفته و به گمان عده‌ای این کار چربی‌سوزترین نوع ورزش است.

تعریق زیادی که بدن هنگام شناکردن در آب گرم خواهد داشت باعث می‌شود که به سرعت و در کمترین زمان چربی‌های بدن از بین رفته و فرد مبتلا به چاقی سریعا لاغر شود. اگر هیچ رژیمی شما را از مرض چاقی نجات نداده، حتما شناکردن در آب گرم را امتحان کنید.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

مشکلات شنا در آب گرم

هرچقدر که از مزایای شنا آن هم در آب گرم گفتیم، با این حال مشکلاتی نیز به همراه دارد. شاید باور نکنید اما سالم‌ترین عمل دنیا نیز اگر در شرایط نامناسب و بر روی فرد دارای شرایط خاص انجام شود مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

مشکلات شنا در آب گرم
مشکلات شنا در آب گرم

مثلا اگر شخصی بیش از حد آب بخورد دچار مسمومیت ناشی از آب خوردن شده و به بدن خود آسیب می‌زند. به همین دلیل اگر برای شناکردن در آب گرم مشکلاتی نام بردیم تعجب نکنید. 

ضعف بدنی

اگر شخصی هستید که از مقدار متعادل لاغرتر هستید، باید بدانید که شنا در آب نسبتا داغ یا همان گرم برای شما ضرر دارد. چرا که تعرق زیاد و البته چربی‌سوزی بیش از حد بدن در هنگام انجام این عملیات شما را ضعیف کرده و در نهایت باعث می‌شود آب بدنتان کم شود.

اگر این عملیات بیش از حد توان بدن ادامه یابد در نهایت باعث می‌شود دچار ضعف شدید شده و کارتان به بیمارستان بکشد. به همین دلیل حتما قبل از اینکه به شناکردن در آب گرم مبادرت ورزید از ضعیف نبودن بدن خود مطلع گردید.

حساس شدن پوست

پوست بعضی از افراد به محض اینکه در مدت طولانی در معرض آب گرم قرار می‌گیرد و تعرقی بیش از حد نرمال دارد دچار حساسیت شده و به مرور نازک می‌شود. اگر از این دسته افراد هستید حتما قبل از اقدام برای شنا در آب گرم یک مشورت با دکتر کرده و از بی خطر بودن این ورزش مطلع شوید.

چرا که اگر پوست شما نازک شده و با کوچک‌ترین آسیبی دچار خراش ماندگار گردد دیگر نمی‌توانید به سادگی آن را مانند روز اول کنید. پس قبل از هرگونه شناکردن در آب گرم ابتدا آزمایشات لازم برای عدم حساسیت پوست خود را انجام داده و بعد از اطمینان یافتن از این قضیه به انجام این ورزش روی آورید. 

آموزش شنا در آب گرم

درست مانند آموزش شنا در دیگر آب‌ها بوده و تفاوتی با آن‌ها ندارد. شما در آب گرم نیز می‌توانید انواع سبک شنا مثل شنای قورباغه، شنای پروانه، شنای کرال سینه و شنای کرال پشت را انجام داده و به سادگی آن‌ها را آموزش ببینید.

آموزش شنا در آب گرم
آموزش شنا در آب گرم

به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که برای درست یادگیری این سبک‌های شنا و بطورکلی شناکردن در آب گرم حتما در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض شرکت کرده و از تجارب این مربی کارکشته بهره‌مند شوید. مربی‌ای که می‌تواند به شما در یادگیری انواع سبک شنای در آب گرم کمک کرده و راهنمای خوبی برای شما باشد.

حرف آخر درباره شنا در آب گرم

در این مقاله سعی کردیم شنا در آب گرم را توضیح دهیم. موضوعی که در ظاهر چندان متفاوت از شنا در دیگر آب‌ها نبود اما بعد از بررسی مشخص گردید که دارای نکاتی قابل تامل است. به همین دلیل مزایا و معایب شنا کردن در آب گرم بررسی شد و در نهایت برای اینکه بتوانید از این مزایا به نحو احسنت استفاده برد و از معایب آن به دور ماند، دوره خصوصی آموزش شنای استاد پورفیض را معرفی کردیم. امیدواریم مطلب برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول درباره شنا در آب گرم

  • آیا می‌توان در آب گرم شنا کرد؟

بله شنا در آب گرم برای شناگران ممکن بوده و دارای مزایا و معایب خاصی است.

  • آیا شنا در آب گرم مزیتی دارد؟

بله شناکردن در آب گرم همراه با مزایای زیادی است که در این مقاله به سه تای آن‌ها اشاره شد.

  • آیا شنا در آب گرم دارای مشکلاتی است؟

بله شناکردن در آب گرم مانند بسیاری از فعالیت‌های دنیا دارای معایبی است که یکی از آن‌ها ضعیف کردن بدن است.

  • آیا برای شنا کردن در آب گرم به مربی نیاز داریم؟

برای شنا در آب گرم مانند شنا در دیگر شرایط به مربی نیاز داریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

261 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست