آموزش شنا در زمستان

به نظر شما فصل‌های سال روی روند آموزش شنا تاثیر می‌گذارد؟ منظورمان این است که آیا آموزش شنا در زمستان با آموزش شنا در هر فصل دیگری تفاوت دارد؟ شاید در نگاه اول تفاوتی بین آموزش شنا در فصل‌های مختلف سال به نظر نرسد، اما چنین نیست.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

آموزش شنا در زمستان

هر فصلی دارای ویژگی‌های خاص خود است که ممکن است این ویژگی‌ها روی عملکرد بدن و آموزش فنون شنا تاثیر بگذارد. به همین دلیل لازم است که بدانیم این تفاوت‌ها چه تاثیری روی مراحل آموزش شنا داشته و قبل از اقدام به گذراندن آنها از این موضوع باخبر باشیم. تا پایان مقاله با ما باشید تا آموزش شنا در زمستان و دیگر فصل‌های سال را باهم بررسی کنیم و ویژگی‌های هرکدام را بطور کامل توضیح دهیم.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب:

 • آموزش شنا در ۴ فصل سال
 • آموزش شنا در زمستان
 • آموزش شنا در بهار
 • آموزش شنا در تابستان
 • آموزش شنا در پاییز
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

آموزش شنا در ۴ فصل سال

قبل از اینکه به آموزش شنا در زمستان و دیگر فصل‌ها بپردازیم، لازم است که این نکته را گوشزد کنیم که یادگیری شنا در هر ۴ فصل سال ممکن است. یعنی هیچ فصلی این ویژگی را ندارد که مانع آموزش شنا گردد. بدن انسان با همه فصل‌ها هماهنگ بوده و در هر فصلی می‌توان دوره یادگیری شنا را با موفقیت گذراند.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

آموزش شنا در 4 فصل سال
آموزش شنا در ۴ فصل سال

اما اگر اینطور است، پس چرا در این مقاله قصد داریم به آموزش این ورزش در فصول مختلف سال بپردازیم؟ هرچند مراحل آموزش ورزش شنا براساس تغییر فصل متفاوت نخواهد بود، اما بعضی نکات در مورد یادگیری در فصل‌های مختلف سال وجود دارد که باید قبل از شروع به شنا کردن آنها را بدانید. 

فصل‌های سال هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. ویوالدی، یک از بزرگ‌ترین موسیقی‌دانان ایتالیایی یک مجموعه به نام ۴ فصل (۴ season) دارد که در آن سعی کرده هر فصل را با یک موسیقی زیبا نمایش دهد.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

شنا کردن در فصل‌های مختلف سال نیز درست مانند موسیقی ویوالدی است که هر کدام از فصل‌ها را با طنین مختص به خود نمایش داده می‌دهد. بدن شما مطابق با شرایط هر فصل نیازمند رعایت نکاتی است که بهتر بتواند شنا کند. اگر شنا را مانند رقص بدانیم، هر فصل دارای رقص مخصوص به خود است. از فضای شاعرانه این قضیه که بگذریم، یک سری نکته فنی درمورد فصل‌ها وجود دارد که قصد داریم در ادامه به هرکدام بطور جدا بپردازیم. نکاتی که باعث بهبود عملکرد بدن در ورزش شنا می‌شود.

آموزش شنا در زمستان

برای شنا در زمستان، لازم است حتما به استخری بروید که فضایی گرم داشته باشد. همچنین دمای آب در این فصل باید چیزی حدود ۲۳ درجه سانتی‌گراد باشد تا بدن درون آن به راحتی مانور داده و دچار گرفتگی عضلات نشوید. نکته مهم در مورد این فصل آن است که باید قبل از شروع آموزش شنا، حتما یکسری حرکات نرمشی و ورزشی آرام انجام دهید تا بدنتان گرم شود و بعد وارد آب شده و تمرین را شروع کنید.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

آموزش شنا در زمستان
آموزش شنا در زمستان

همچنین باید مراقب باشید که بعد از اتمام تمرینات خود را حسابی گرم نگه دارید و با بدنی نیمه خیس از استخر بیرون نیایید. رعایت این نکات باعث می‌شود که بدن شما در فصل زمستان دچار افت انرژی و یا سرمازدگی نشود.

آموزش شنا در بهار

بهار، فصلی است که برای شروع هر ورزشی بسیار مناسب است. اما چرا؟ بهار فصل سرزندگی و رشد دوباره طبیعت است. به همین دلیل بدن ما نیز در این فصل جانی تازه گرفته و به خاطر جو حاکم بر طبیعت هر روز با انرژی از رختخواب بیدار می‌شویم.

آموزش شنا در بهار
آموزش شنا در بهار

به همین دلیل شاید بتوان این فصل را بهترین فصل برای آموزش شنا دانست. اما نکته اینجاست که شناگر در این فصل باید حتما از نظر تغذیه حسابی به بدنش برسد چرا که بدن در این فصل بیشتر خواهان انرژی بوده و سوخت‌وساز بالایی خواهد داشت. به همین دلیل در این فصل علاوه بر تمرکز روی تمرینات دست‌وپا، باید روی تغذیه نیز تمرکز بالایی باشد تا بدن دچار افت انرژی نشود.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید

آموزش شنا در تابستان

همه ما شنا را با فصل تابستان می‎‌شناسیم و به نوعی آن را ورزشی تابستانی می‌دانیم. علت ان هم این است که بدن ما بطور طبیعی در فصل تابستان بیشتر عرق کرده و لازم دارد که با آب تنی این عرق را از خود دور کند. اما باید یادتان باشد که اگر مشغول آموزش شنا در تابستان هستید حتما تا جایی که می‌توانید از دی هیدراته شدن بدن جلوگیری کنید.

آموزش شنا در تابستان
آموزش شنا در تابستان

شنا ورزشی است که باعث رفتن آب بدن می‌شود. به همین دلیل ممکن است در تابستان هنگام تمرین شنا به نوشیدنی بیشتر از حد معمول نیاز پیدا کنید. این نکته را هنگام آموزش شنا در فصل تابستان باید مدنظر داشته باشید وگرنه عواقب کم آبی بدن شما را تحلیل می‌برد.

آموزش شنا در پاییز

آموزش شنا در فصل پاییز آخرین موردی است که در این مقاله بررسی می‌کنیم. همانطور که همه ما می‌دانیم پاییز فصلی است که بیشترین مقدار آلرژی در بدن ایجاد شده  و البته کمبود پروتئین و ویتامین نیز به همراه دارد.

آموزش شنا در پاییز
آموزش شنا در پاییز

به همین دلیل باید در این فصل مقدا کربوهیدرات و مواد قندی تغذیه همراه با تمرینات شنای خود را افزایش دهید. این مواد مانع ضعف بدن و بروز کمبود ویتامین و پروتئین شده و البته سطح شادی بدن شما را حفظ می‌کنند. موضوعی که ممکن است در پاییز رخ داده و انرژی شما را بگیرد.

حرف آخر آموزش شنا در زمستان

در این مقاله به توضیح آموزش شنا در زمستان ، در تابستان، پاییز و بهار پرداختیم. همچنین توضیح دادیم که هر فصل چه ویژگی‌هایی دارد و رعایت آنها چگونه باعث می‌شود که عملکرد شناگر بهبود یابد. اما اگر قصد دارید در هر فصل با جزئیات بهتری آموزش ببینید، حتما در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض ثبت‌نام کنید. در این دوره شما می‌توانید به بهترین شکل شنا را در فصل‌های مختلف سال بیاموزید. 

سوالات متداول آموزش شنا در زمستان

 • آیا آموزش شنا در زمستان متفاوت از دیگر فصول سال است؟

مراحل آموزش شنا در این فصل تفاوتی با دیگر فصل‌ها ندارد، تنها باید مراقب باشید که بدنتان در این فصل هنگام خروج از استخر دچار سرمازدگی نشود.

 • نکته اصلی در آموزش شنا در بهار چیست؟

مهم‌ترین نکته در مورد آموزش شنا در بهار این است که حتما باید تغذیه مناسبی داشته باشید. 

 • برای آموزش شنا در تابستان چکار کنیم؟

مهم‌ترین نکته‌ای که برای آموزش شنا در تابستان باید رعایت شود این است که بدن دی هیدراته نشود.

 • برای یادگیری شنا در پاییز چه کنیم؟

مهم ترین نکته در یادگیری شنا در پاییز این است که سطح پروتئین و مواد قندی بدنتان حفظ شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

194 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست