شنا یا ورزش رزمی

شاید ندانید؛ اما شنا می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای در پیشرفت شما در ورزش رزمی داشته باشد. شنا یا ورزش رزمی هر دو فواید متعددی برای سلامت بدن و روح دارند. با گنجاندن شنا در برنامه تمرینی خود، نه‌تنها به بدن خود استراحت می‌دهید، بلکه فواید فوق‌العاده‌ای نیز برای سلامتی بدن‌تان به ارمغان می‌آورید. البته لازم به ذکر است که برای یادگیری شنا و ورزش‌های رزمی باید زیر نظر یک مربی با تجربه آموزش ببینید.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

شنا یا ورزش رزمی

اگر به یادگیری شنا علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم در کلاس‌های خصوصی شنا حامد پورفیض شرکت نمایید.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب شنا یا ورزش رزمی:

 • فواید شنا برای ورزش رزمی
 • فواید ورزش رزمی برای سلامتی
 • سخن پایانی
 • سوالات متداول

فواید شنا برای ورزش رزمی

برای آنکه مجبور نشوید بین شنا یا ورزش رزمی دست به انتخاب بزنید، باید با فوایدی که شنا این ورزش آبی می‌تواند برای رزمی‌کاران داشته باشد، آشنا شوید.

 1. شنا باعث بهبود کاردیو شما می‌شود.

شنا یک فعالیت قلبی عروقی عالی است، اما بین دو نوع اصلی شنا تفاوت وجود دارد: هوازی و غیرهوازی. شنای هوازی، شنا در مسافت‌های طولانی است. به طور معمول، هر شنای مداوم برای بیش از پنج دقیقه در این دسته قرار می‌گیرد.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

شنای غیرهوازی در مسافت‌های کوتاه اما شدیدتر است. شنای شدید و کوتاه می‌تواند ماهیچه‌های شما را برای ضربه‌زدن در کلاس ورزش رزمی آماده کند.

 1. شنا باعث ریکاوری بدن شما می‌شود.

تمرین در هنرهای رزمی بدن شما را به چالش می‌کشد و یک راه شگفت‌انگیز برای رسیدن آرامش، شنا کردن است. اگر از آسیب‌دیدگی رنج می‌برید و مجبور هستید از تمرینات پر تحرک اجتناب کنید، شنا یک جایگزین عالی برای شما است.

برخلاف ورزش پیاده‌روی که می‌تواند آسیب زیادی به جراحات شما وارد کند، آب به‌عنوان بالشتکی برای مفاصل و استخوان‌ها عمل می‌کند. شنا راهی عالی برای کمک به ریکاوری و آماده‌سازی بدن است. این ورزش، کمترین ضرر را برای مفاصل دارد و شما می‌توانید هر روز سخت کار کنید!

 1. شنا استقامت بدن شما را افزایش می‌دهد.

همه ورزشکاران به استقامت بدنی نیاز دارند و رزمی‌کاران نیز باید استقامت بدنی بالایی داشته باشند. بدون استقامت، هرگز نمی‌توانید حرکات تکراری را برای مدت‌زمان طولانی انجام دهید. شنا به شما کمک می‌کند تا استقامت داشته باشید، به‌خصوص اگر دورهای طولانی‌تری با سرعت کمتر شنا کنید.

 1. شنا شما را قوی‌تر می‌کند.

شنا همچنین، یک نوع تمرین مقاومتی ​​است. هنگامی که شنا می‌کنید، بدن خود را با استفاده از تمام عضلات خود از طریق آب به حرکت درمی‌آورید. ازآنجایی‌که از تمام ماهیچه‌های بدن خود استفاده می‌کنید، بدنتان قوی‌تر خواهد شد.

 1. شنا ظرفیت ریه‌های شما را افزایش می‌دهد.

شنا به شما یاد می‌دهد که چگونه تنفس خود را کنترل کنید. در ورزش‌های رزمی، زمانی که تنفس خود را به‌خوبی مدیریت نکنید، ممکن است در طول جلسات تمرینی خود دچار تنگی نفس شوید. شناکردن به شما کمک می‌کند، تکنیک‌های درست تنفس‌کردن را به‌خوبی بیاموزید.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

فواید ورزش رزمی برای سلامتی

حالا مطلب شنا یا ورزش رزمی را باید بیان فواید ورزش رزمی ادامه می‌دهیم:

 1. کاهش وزن و افزایش عضله

اگر پشتکار داشته باشید، تمرین در هر هنر رزمی، بدن شما را به طور کامل دگرگون خواهد کرد. بیشتر هنرهای رزمی، دارای تمرینات با شدت بالا هستند، به این معنی که شما به‌سرعت کالری زیادی می‌سوزانید.

سوزاندن کالری به معنای کاهش وزن سریع و از دست دادن بافت چربی اضافی است. همان‌طور که تمرین می‌کنید، متوجه افزایش مداوم حجم عضله نیز خواهید شد. اگر به دنبال این هستید که سریع اما سالم به تناسب اندام برسید، راهی بهتر از شروع تمرینات رزمی وجود ندارد.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

 1. انعطاف‌پذیری

هنرهای رزمی نیاز به دوز خاصی از انعطاف‌پذیری دارند. برخی بیشتر و برخی کمتر. اما بدون توجه به اینکه چه هنر رزمی را انتخاب می‌کنید، انعطاف‌پذیری بدن شما مطمئناً بهبود می‌یابد.

این مهم است که روی انعطاف‌پذیری بدن خود، کار کنید؛ زیرا به شما کم می‌کنند که در مبارزات پیروز شوید و به طور چشمگیری خطر آسیب‌دیدگی در تمرین، مبارزه یا مسابقه را کاهش می‌دهد.

 1. تعادل

بهبود تعادل را می‌توان بزرگ‌ترین فایده‌ای که از هنرهای رزمی به دست می‌آید، دانست. تنها چند ماه پس از تمرین، شما هیچ مشکلی در کنترل بدن و حفظ تعادل حتی در شرایط چالش‌برانگیز نخواهید داشت.

آگاهانه یا ناآگاهانه، تمرین هر هنر رزمی تعادل بدن شما را بهبود می‌بخشد. همان‌طور که تمرین می‌کنید، یاد می‌گیرید که چگونه از بدن خود به روشی کاملاً متفاوت استفاده کنید و تعادل، هماهنگی و ثبات کلی خود را بهبود ببخشید.

 1. چابکی

هنرهای رزمی چابکی، سرعت و تحرک شما را بسیار سریع افزایش می‌دهند. تمرینات رزمی باعث افزایش انقباض در ماهیچه‌های شما شده و باعث می‌شود در انجام حرکات خود سریع باشید.

 1. کاهش استرس

این مزیت برای همه کسانی که هنرهای رزمی را امتحان کرده‌اند واضح است. تمرین ورزش‌های رزمی می‌تواند به شما کمک کند تا سطح استرس خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

به‌جای اینکه آن را درون خود نگه دارید، می‌توانید انرژی منفی را در باشگاه خارج کنید و به‌سادگی ذهن خود را آرام کنید. همچنین، هنرهای رزمی مانند کاراته یا تای چی بر آرامش و مدیتیشن تأکید دارند که می‌توانند روش‌های بسیار خوبی برای کاهش استرس باشند.

 1. افزایش اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس

اگر احساس عدم اعتمادبه‌نفس دارید یا عزت‌نفس ندارید، تمرین هنرهای رزمی می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. یادگیری یک هنر رزمی مجموعه‌ای از مهارت‌های جدید را برای دفاع از خود در موقعیت‌های تهدیدآمیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

همچنین به شما کمک می‌کند وضعیت بدنی و ظاهر کلی خود را بهبود ببخشید، زیرا در حین افزایش عضلات وزن کم می‌کنید. این موضوع، یک محرک واقعی برای افزایش اعتمادبه‌نفس است؛ زیرا به شما کمک می‌کند احساس خوبی نسبت به خود و بدن خود داشته باشید.

سخن پایانی

شنا یا ورزش رزمی، دو مورد از بهترین ورزش‌ها برای تقویت ماهیچه‌ها و به طور کلی تناسب‌اندام هستند. شنا می‌تواند تا حد زیادی به بهبود مهارت‌های شما در ورزش رزمی کمک کند.

البته هر دو آنها جزو ورزش‌هایی هستند که باید به‌صورت اصولی آموزش داده شوند تا دچار آسیب‌دیدگی نشوید. برای یادگیری شنا کلاس‌های خصوصی شنا حامد پورفیض را فراموش نکنید و از یادگیری شنا لذت ببرید.

سؤالات متداول درباره شنا یا ورزش رزمی

 • آیا شنا باعث ریکاوری عضلات می‌شود؟

بله. شنا می‌تواند به آرامش بدن و ماهیچه‌های شما پس از یک تمرین سخت کمک کند.

 • آیا ورزش‌های رزمی باعث کاهش وزن می‌شوند؟

بله. ورزش‌های رزمی به دلیل شدت بالا، باعث سوزاندن کالری و کاهش وزن می‌شوند.

 • شنا یا ورزش رزمی، کدام بهتر است؟

شنا با ورزش رزمی هر دو باعث افزایش سلامت روحی و جسمی می‌شوند و انتخاب هرکدام تنها به علاقه شما بستگی دارد.

 • شنا چگونه باعث بهتر نفس‌کشیدن می‌شود؟

شنا حجم ریه‌های شما را افزایش می‌دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

269 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست