شنا یا والیبال

شنا و والیبال، دو ورزش بسیار هیجان‌انگیز پرطرفدار هستند. به‌واقع نمی‌توان گفت که کدام‌یک ورزش بهتری هستند؛ زیرا این دو ورزش به نحوی می‌توانند مکمل یکدیگر باشند. والیبال یک ورزش پر تحرک و نفس‌گیر است که آمادگی جسمانی بالایی می‌طلبد و بازیکنان باید عضلات قوی داشته باشند. شنا کردن در کنار والیبال می‌تواند به سیستم تنفسی شما کمک کند. از سوی دیگر اگر پس از یک بازی سنگین شنا کنید، ماهیچه‌های شما استراحت خواهند کرد و خستگی‌تان در می‌رود.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

شنا یا والیبال

اگر می‌خواهید والیبالیست موفقی باشید، شنا می‌تواند کمک بزرگی باشد. اگر هم می‌خواهید شناگر موفقی باشید، والیبال می‌تواند به افزایش قدرت عضلانی شما کمک نماید.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

البته لازم به ذکر است که تحقق تمام این امور، ملزم به داشتن یک مربی با تجربه و حرفه‌ای در هر دو ورزش است. برای یادگیری اصولی شنا، پیشنهاد ما به شما کلاس‌های خصوصی شنا حامد پورفیض است.

فهرست مطالب:

 • چرا شنا فراتر از یک ورزش است؟
 • والیبال می تواند به شناگران کمک کند!
 • فواید شنا برای والیبال
 • به عنوان یک والیبالیست چند بار باید شنا کرد؟
 • سخن پایانی
 • سوالات متداول

چرا شنا فراتر از یک ورزش است؟

 1. شنا کردن یک مهارت ضروری در زندگی است.

کلاس‌های شنا کودکان را با مهارت‌های ضروری زندگی آشنا می‌کند. هدف کلی از آموزش شنا نجات جان فرزند شما است. غرق‌شدگی علت اصلی مرگ غیر عمد و ناشی از جراحت در میان کودکان ۱ تا ۴ساله و دومین عامل مرگ‌ومیر کودکان زیر ۱۴ سال است. آموزش شنا یکی از تنها فعالیت‌هایی است که می‌تواند به‌عنوان یک مهارت ضروری زندگی طبقه‌بندی شود. مانند خواندن، نوشتن، یادگیری عبور از خیابان و بستن بند کفش، شنا نیز یک مهارت ضروری است؛ ولی درباره سایر ورزش‌ها نمی‌توان همچنین ادعایی داشت.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید.

 1. شنا سلول‌های مغز را تقویت می‌کند.

آیا می‌دانستید شرکت در کلاس‌های شنا به طور منظم، می‌تواند از نظر تحصیلی برای کودکان مفید باشد؟ شواهد قوی و قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد چرا شنا برای مغزهای جوان مفید است. در مطالعه‌ای که توسط دانشگاه گریفیث انجام شد، کودکان ۳ تا ۵ساله که به طور مکرر شنا می‌کنند:

 • ۱۱ ماه زودتر مهارت‌های کلامی را می‌آموزند.
 • ۶ ماه زودتر مهارت‌های ریاضی را یاد می‌گیرند.
 • ۲ ماه زودتر باسواد می‌شوند.

و به‌طورکلی، شنا کردن باعث بهبود عملکرد و کارایی سلول‌های مغز می‌گردد.

 1. شنا یک تمرین کامل برای بدن است.

آیا شنا یک ورزش است؟ خوب، شنا هر سه عنصر تناسب اندام؛ یعنی استقامت، قدرت و انعطاف‌پذیری را در بر می‌گیرد. شنا باعث می‌شود حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری در ساعت بسوزانید. در واقع به گزارش مجله دنیای شنا، شنا یک ورزش برای تقویت تمام قسمت‌های بدن است! بنابراین، با شناکردن عملکرد بدنتان تا حد زیادی افزایش می‌یابد.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

 1. شنا مهارت‌های اجتماعی را بهبود می‌بخشد.

اکثر افراد شنا را یک ورزش انفرادی به‌حساب می‌آورند. با این حال، شنا و به‌ویژه آموزش شنا محیطی امن و آشنا برای معاشرت برای افراد فراهم می‌کند. در واقع، مطالعه‌ای در دانشگاه مینه‌سوتا نشان داد که معاشرت با آدم‌ها در حین ورزش، سلامت روانی را بهبود می‌بخشند.

 1. شنا باعث هدف‌گرایی می‌شود.

آموزش شنا به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را توسعه دهید و هدف‌گرا شوید. آموزش شنای ما به شما کمک می‌کند تا احساس لذت‌بخش دستیابی به یک هدف را کشف کنید. شناگران با تلاش، فداکاری و تمرین یاد خواهند گرفت که می‌توانند به هر چیزی دست یابند. 

والیبال می تواند به شناگران کمک کند!

 • به هر نتیجه‌ای واکنش مثبت یکسانی داشته باشید.

بازیکنان والیبال روحیه بسیار جنگنده‌ای دارند. آنها چه امتیازی به دست آورند و چه امتیازی از دست بدهند، خوشحالی می‌کنند و دور هم جمع می‌شوند. این نگاه مثبت باعث می‌شود در نهایت به موفقیت برسند و حتی اگر بازی را برنده نشوند، برایشان مهم نیست؛ زیرا هدفشان از بازی تفریح و لذت‌بردن است.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

به‌کرات پیش آمده است که یک شناگر در ابتدای مسابقه کمی دچار مشکل می‌شود و این موضوع تا پایان مسابقه بر ذهن او اثر منفی می‌گذارد. یک اشتباه کوچک، قابلیت‌ها و توانایی‌های شما را تعریف نمی‌کند؛ بنابراین مانند والیبالیست‌ها، روحیه‌تان حفظ کنید و هدف بزرگتان را در ذهن مرور نمایید تا به موفقیت برسید.

 • شیرجه‌رفتن برای توپ

نکته جالب‌توجه درباره بازیکنان والیبال این است که بارها و بارها، برای دریافت توپ روی زمین سفت شیرجه می‌روند. این کار می‌تواند بسیار دردناک باشد و حتی منجر به آسیب شدید به بدن‌شان شود؛ اما آنها هدف بزرگ‌تری دارند. اگر می‌خواهید شناگر موفقی باشید، ترس را کنار بگذارید و بی‌پروا شنا کنید. موفقیت در هر کاری نیازمند تمرینات مستمر است. 

 • اخلاق ورزشی

از جمله نکات دیگری که می‌توان به آن اشاره نمود، اخلاق خوب آنهاست. در تمامی مسابقات شاهد آن هستیم که بازیکنان هر دو تیم فارغ از رقابتی که با هم دارند، مدام در حال خوش‌وبش با یکدیگر هستند. موفقیت تنها بردن یک مسابقه نیست. موفقیت یعنی از کاری که می‌کنیم لذت کافی را ببریم. برای لذت‌بردن از ورزش و حفظ روحیه باید با سایر بازیکنان در تیم مقابلمان، طرح دوستی بریزیم.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

فواید شنا برای والیبال

شنا برای بازیکنان والیبال بسیار عالی است و به حفظ سطح آمادگی بدنی در طول تمرینات کمک می‌کند. شنا، درست مانند والیبال، تمام عضلات بدن شما را درگیر می‌کند.

همان‌طور که قبلاً ذکر شد شنا علاوه بر تمرکز بر روی ماهیچه‌های مختلف بدن، رشته‌ای است که می‌تواند به شما کمک کند تناسب‌اندام خود را حفظ کنید. علاوه بر این، شنا می‌تواند به تنظیم چربی و کالری بدن شما نیز کمک کند. 

به عنوان یک والیبالیست چند بار باید شنا کرد؟

به‌عنوان یک بازیکن والیبال، بهتر است ۲ تا ۳ بار در هفته شنا کنید. اگر می‌خواهید سطح آمادگی خود را افزایش دهید، می‌توانید تعداد دفعات را به ۳ تا ۴ بار شنا در هفته افزایش دهید.

شنا همچنین، باعث می‌شود عضلات بدنتان پس از انجام تمرینات متوالی، استراحت کنند.

سخن پایانی

بارها اشاره کردیم که نمی‌توان به طور قطع گفت که چه ورزشی بهترین ورزش دنیا است؛ زیرا هر ورزشی اهداف خاص خود را دارد و به نحوی باعث بهبود سلامت جسم و روان می‌شود.

اما آن‌چنان که از شواهد امر پیداست، شنا ورزشی است که می‌تواند به موفقیت شما در تمامی رشته‌های ورزشی کمک نماید. البته به شرطی که این ورزش را زیر نظر یک مربی کاملاً باتجربه و حرفه‌ای بیاموزید. پیشنهاد ما به شما کلاس‌های خصوصی شنا حامد پورفیض است.

سؤالات متداول درباره شنا یا والیبال

 • آیا شنا بهترین ورزش دنیا است؟

پاسخ به این سؤال که شنا یا والیبال، بستگی به هدف و علایق شما دارد.

 • والیبال سخت‌تر است یا شنا؟

هر دو ورزش شنا یا والیبال در جایگاه خود سخت هستند.

 • آیا شنا برای والیبال فایده دارد؟

بله؛ شنا به آمادگی جسمانی والیبالیست‌ها بسیار کمک می‌کند.

 • والیبالیست‌ها چند بار در هفته می‌توانند شنا کنند؟

والیبالیست‌ها می‌توانند در هفته دو یا سه بار شنا کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

268 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست