آموزش شنا برای لاغری

یکی از موضوعاتی که در شبکه‌های اجتماعی یا کانال‌های تلویزیونی بیشترین تبلیغات را به خود اختصاص داده است، روش‌های لاغری است. ما همواره شاهدیم که هر روز یک ترفند جدید یا متد ورزشی جدید برای لاغر شدن بدن پیشنهاد می‌شود. آماری هم از اینکه کدام متد چقدر جواب داده در دسترس نیست. اگر شما هم پیگیر این موضوع هستید و قصدتان لاغر شدن است، این بار جای مطمئنی آمده‌اید. آموزش شنا برای لاغری همان روش دشوارتر ولی مطمئن برای لاغر شدن است.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

آموزش شنا برای لاغری

در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم آموزش شنا برای لاغری را بطور کامل توضیح دهیم. شاید قبلا نشنیده بودید که شنا می‌تواند سریع‌تر و قوی‌تر از هر ورزش و متد تغذیه‌ای دیگر به لاغر شدن بدن کمک کند. به همین خاطر این مقاله را فراهم کردیم که به این نیاز شما پاسخ داده شود. با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا توضیح دهیم که شنا چطور به لاغر شدن بدن کمک می‌کند. 

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب آموزش شنا برای لاغری:

 • شنا چگونه ورزشی است
 • آیا شنا به لاغری کمک می کند؟
 • شنا چگونه بدن را لاغر می کند؟
 • حرف آخر
 • سوالات متداول

شنا چگونه ورزشی است

بطور کلی شنا یک ورزش کامل است. یعنی در آن هم حرکات کششی وجود دارد هم حرکات قدرتی. به همین دلیل تمام ماهیچه‌های بدن در هنگام تمرینات شنا درگیر می‌شود. البته که انجام این تمرینات به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد چرا که انرژی‌گیر است. حتما تجربه انرژی از دست دادن بعد از استخر را داشته‌اید.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

شنا چگونه ورزشی است
شنا چگونه ورزشی است

اگر کمی در استخر شنا کنید، متوجه خواهید شد که بعداز آن تمام بدنتان به اصطلاح جمام شده و فقط دوست دارید که دراز بکشید و استراحت کنید. این همان از دست دادن انرژی است. حال فرض کنید که در یک دوره جدی تمرینات شنا شرکت کرده و هفته‌ای سه بار هر روز ۱ ساعت و نیم در استخر تمرین کنید؟ به نظرتان چه اتفاقی می‌افتد؟ اینکه لاغر می‌شوید به کنار، علاوه بر آن تمام ماهیچه‌های بدنتان هم رشد کرده و هیکلی بسیار وریده به دست می‌آورید.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

آیا شنا به لاغری کمک می کند؟

با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم، بله، شنا یکی از مفیدترین ورزش‌ها برای لاغری است. آموزش شنا برای لاغری در واقع انجام همان تمرینات کلی‌ای است که در یک دوره آموزش شنا یاد داده می‌شود.

آیا شنا به لاغری کمک می کند؟
آیا شنا به لاغری کمک می کند؟

تمریناتی مثل روی آب شناور ماندن، شیرجه زدن، حرکات دست‌وپا، تمرینات برگشت در سبک‌های مختلف مثل قورباغه و کرال سینه و … باعث می‌شوند که چربی بدن با سرعت زیادی آب شده و جای آن را ماهیچه بگیرد. به همین دلیل اگر گفته شود که شنا چربی‌سوزترین ورزش دنیا است، سخنی اغراق آمیز گفته نشده است. پس نه تنها شنا به لاغری کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود چربی‌های بدن به ماهیچه هم تبدیل شوند. 

شنا چگونه بدن را لاغر می کند؟

آموزش شنا برای لاغری شامل کدام تمرینات است، بد نیست که سه علت برای اینکه شنا چگونه به لاغر شدن بدن کمک می‌کند را هم بررسی کنیم. اینکه تمرینات شنا باعث چربی‌سوزی بسیار زیاد می‌گردند به کنار، اما اینکه چگونه اینکار را انجام می‌دهند هم مهم است.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

شنا چگونه بدن را لاغر می کند؟
شنا چگونه بدن را لاغر می کند؟

در ادامه سه دلیل اینکه این تمرینات چگونه به لاغر شدن بدن کمک می‌کنند را بررسی می‌کنیم.

شنا یک ورزش هوازی است

ورزش هوازی، ورزشی است که برای انجام تمرینات آن به اکسیژن زیادی نیاز باشد. اما این اکسیژن را بدن برای چه نیاز دارد؟ برای اینکه بتواند سوخت و سازش را سرعت بخشیده و سطح انرژی بدن را حفظ کند. به همین دلیل است که انجام تمرینات شنا نیاز به انرژی زیادی دارد.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید

از طرفی ورزش هوازی باعث سوختن ذخایر چربی با سرعت زیادی می‌شود. به همین دلیل است که این ورزش را برای لاغر شدن توصیه می‌کنند. در واقع هوازی بودن و انجام تمرینات سنگین شنا باعث می‌شود که این ورزش یکی از کالری‌سوزترین ورزش‌ها باشد. اما یک ساعت شنا چقدر کالری می‌سوزاند؟

یک ساعت شنا چقدر کالری می‌ سوزاند

کالری سوزی تمرینات ورزشی بطور میانگین اندازه‌گیری می‌شود. چرا که بدن هر شخص دارای شرایط و ویزگی‌های متفاوتی است که باعث می‌شود در یک ساعت انجام تمرینی یکسان، هر بدن مقدار متفاوتی کالری بسوزاند. بنابر تحقیقات موسسات فیزیولوژی ورزشی آمریکا، شخصی با متوسط وزن ۶۸ کیلوگرم در طی یک ساعت شنا حدود ۴۰۰ کالری می‌سوزاند.

نکته جالب در این تحقیقات اسن است که دریافته شده اگر همین شرایط برقرار باشد ولی وزن شخص بیشتر باشد، مقدار کالری سوزی وی در یک ساعت بیشتر خواهد بود. پس هرچه شخصی وزن بیشتری داشته باشد، با انجام تمرینات شنا سریع‌تر کالری از دست داده و زودتر لاغر می‌شود.

میزان کالری سوزی هر تمرین

اما بد نیست بدانیم در طی آموزش شنا برای لاغری هر تمرین بطورمشخص چقدر کالری می‌سوزاند؟ در ادامه نتایج یک تحقیق روی میزان کالری سوزی هر کدام از انواع شنا و تمرینات آن در یک ساعت تمرین برای یک فرد ۶۳ کیلوگرمی آورده‌ایم. مطابق این تحقیقات:

 • کرال پشت در یک ساعت ۳۰۵ کالری می‌سوزاند.
 • کرال سینه در یک ساعت ۳۳۷ کالری می‌سوزاند.
 • شنا سبک آزاد با شدت متوسط ۵۲۸ کالری می‌سوزاند.
 • شنای پروانه ۸۷۸ کالری می‌سوزاند.
 • شنای دوچرخه ۲۲۳ کالری می‌سوزاند.

پس با توجه به این نتایج، باید مشخص کنید که قصد دارید در هفته چند کالری چربی سوزانده و مطابق با آن جلسات و تمرینات شنای خود را تنظیم کنید. 

حرف آخر آموزش شنا برای لاغری

در این مقاله توضیح دادیم که چگونه تمرینات شنا به لاغری کمک کرده و آموزش شنا برای لاغری شامل چه تمریناتی است. همچنین علل چربی‌سوز بودن شدید تمرینات شنا را هم توضیح دادیم. اما به نظرتان چگونه می‌توان با برنامه و بطور منظم تمرینات شنا را برای لاغری انجام داد؟

بهترین راه ثبت‌نام در یک دوره آموزش شنا است. به همین خاطر پیشنهاد ما این است که در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض ثبت‌نام کنید. با این کار هم ورزش شنا را به‌خوبی می‌آموزید و هم بدنتان لاغر می‌شود.

سوالات متداول آموزش شنا برای لاغری

 • آیا شنا به لاغری کمک می‌کند؟

بله. ورزش شنا به خاطر اینکه ترکیبی از حرکات هوازی، قدرتی و سرعتی است به چربی‌سوزی بسیار کمک می‌کند.

 • شنا چگونه به لاغرشدن کمک می‌کند؟

ورزش شنا به خاطر اینکه دارای تمریناتی بسیار هوازی و انرژی‌بر است، سرعت سوزانده شدن کالری را بالا برده و باعث لاغر شدن بدن می‌شود.

 • آیا انجام هر کدام از تمرینات شنا مقدار خاصی کالری می‌سوزانند؟

بله. مطابق نتایج تحقیقاتی که در این مقاله آورده شده هرکدام از تمرینات باعث می‌شود که بدن مقدار خاصی کالری بسوزاند.

 • بهترین راه برای انجام تمرینات شنا برای لاغری کدام است؟

بهترین راه این است که شما در یک دوره آموزش شنا ثبت‌نام کرده و تمرینات آن را انجام دهید تا لاغر شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

159 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست