آموزش شنا در ۴ متری

شنا از جمله ورزش‌هایی است که حتی اگر بخواهید در سطح مبتدی هم در آن فعالیت کنید، نیاز به آموزش دارد. به همین دلیل اگر قصد دارید در عمق ۴ متری یا هر عمق دیگری شنا کنید لازم است که دوره آموزش شنا در ۴ متری را بگذرانید. اما این دوره شامل چه مراحلی است و برای گذراندن آن باید چکار کرد؟

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

آموزش شنا در 4 متری

در این مقاله قصد داریم هر آنچه لازم است راجع به آموزش شنا در ۴ متری بدانید را به شما توضیح دهیم. یعنی در ابتدا توضیح دهیم که اصلا چرا شنا در ۴ متری به آموزش نیاز دارد، سپس مراحل یادگیری آن در ۴ سبک اصلی را توضیح داده و در نهایت بررسی کنیم که چگونه می‌توان به بهترین شکل این آموزش را پشت سر گذراند. با ما همراه باشید تا بطور کامل این موضوع را بررسی و به سوالاتی که پیرامون آن وجود دارد پاسخ دهیم.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب آموزش شنا در ۴ متری:

  • ورزش شنا در ۴ متری
  • آموزش شنا در ۴ متری قورباغه
  • آموزش شنا در ۴ متری کرال سینه و پشت
  • آموزش شنا در ۴ متری پروانه
  • حرف آخر
  • سوالات متداول

ورزش شنا در ۴ متری

بطور کلی ورزش شنا را در ۳ سطح عمق ۲ متری، ۴ متری و ۱۰ متری آموزش می‌دهند. اما تفاوت آنها در چیست؟ آموزش شنا در عمق ۲ متری برای شروع کار و در سطح مبتدی پیشنهاد می‌شود. آموزش شنا در ۴ متری نیز برای یادگیری در سطح متوسط و آموزش در ۱۰ متری برای سطح حرفه‌ای توصیه می‌شود. پس در این مقاله قصد داریم شنا در سطح متوسط و مراحل آموزش آن را بررسی کنیم.

برای یادگیری و آموزش شنا قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

ورزش شنا در 4 متری
ورزش شنا در ۴ متری

اما آیا بطور کلی این ۳ سطح آموزش‌های متفاوتی دارند؟ خیر. در هر سه سطح مراحل و تکنیک‌هایی که آموزش داده می‌شود یکسان بوده و تفاوتی باهم ندارند. به همین دلیل هرآنچه لازم است برای یادگیری شنا در ۲ متری و ۱۰ متری بیاموزید را در همین سطح شنا در ۴ متری آموزش خواهیم داد.

آموزش شنا بطور کلی دارای یک‌سری حرکات و تکنیک‌های یکسان است که در ۴ سبک شنای قورباغه، شنای پروانه، شنای کرال سینه و شنای کرال پشت ارائه می‌شود. با این حال اگر مبتدی باشید این حرکات در سطح ابتدایی و ساده‌تری به شما آموزش داده می‌شود نسبت به اینکه شناگری حرفه‌ای باشید.

همچنین در کنار این آموزش‌ها نکاتی مثل بدنسازی تکمیلی و تغذیه همراه با تمرین وجود دارد که برای هر سه سطح ابتدایی، متوسط و حرفه‌ای باید در نظر گرفته شود. در ادامه به آموزش شنا در ۴ متری شنای قورباغه، شنای پروانه، شنای کرال سینه و شنای کرال پشت می‌پردازیم.

یعنی برای هرکدام از سبک‌ها حرکات دست‌وپایی که لازم است در آموزش شنای ۴ متری بیاموزید را توضیح می‌دهیم. در پایان نیز یک دوره مناسب برای یادگیری این نوع آموزش به شما معرفی خواهیم کرد.

آموزش شنا در ۴ متری قورباغه

اگر شنا کردن قورباغه را دیده باشید، سریعا متوجه خواهید شد که قورباغه به سادگی با باز کردن دست‌وپایش از جلو و عقب آب را از جلوی بدنش کنار زده و به پیش می‌رود. شنای قورباغه نیز همینطور است.

آموزش شنا در 4 متری قورباغه
آموزش شنا در ۴ متری قورباغه

یعنی در این شنا، شناگر دست‌هایش را از جلوی سینه به طرفین باز کردن و با کنار زدن آب به پشت سر بدنش را در آب به‌جلو می‌راند. همچنین پاهای شناگر در این نوع شنا با جمع شدن در سینه و باز شدن به سمت پشت به جلو رفتن بدن شناگر کمک کرده و ترکیب این حرکات دست‌وپا است که با هم شنای قورباغه را تشکیل می‌دهد.

آموزش شنا در ۴ متری کرال سینه و پشت

آموزش شنای کرال سینه و پشت در سطح نیمه حرفه‌ای قرار دارد. چراکه این نوع شنا نیازمند تلاش و تمرکز بیشتری است. همچنین حرکات دست‌وپا در این سبک شنا کمی پیجیده‌تر از حرکات شنای قورباغه است.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

برای یادگیری و آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

آموزش شنا در 4 متری کرال سینه و پشت
آموزش شنا در ۴ متری کرال سینه و پشت

در این شنا شناگر چه به روی سینه خوابیده باشد (شنای کرال سینه) چه به روی پشت (کرال پشت) باید دست‌هایش را از کنار بطور عمود بر آب باز کرده و با تکمیل یک دایره کامل آب را کنار زده و بدن خود را به جلو بکشاند.

همزمان با حرکات دست لازم است که سر شناگر نیز به سمتی که دستهایش در حال حرکت است چرخیده و البته پاها نیز بطورکاملا کشیده درجا بزنند تا بدن شناگر مانند یک چوب صاف و کشیده در آب حرکت کند. 

آموزش شنا در ۴ متری پروانه

سبک بعدی شنا که در ۴ متری آموزش داده می‎شود، شنای پروانه است. این سبک شنا بسیار پیشرفته محسوب شده و برای یادگیری آن نیاز است که شناگر در دیگر سبک‌ها که توضیح دادیم بسیار قوی عمل کرده باشد.

برای یادگیری و آموزش شنا پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید

آموزش شنا در 4 متری پروانه
آموزش شنا در ۴ متری پروانه

اما حرکات دست‌وپا در این سبک شنا به‌اینصورت است که شناگر در ابتدا دست‌های خود را بصورت کاملا کشیده در زیر آب روبروی سرش قرار داده و با نفس گیری و بردن سر زیر آب شروع می‌کند به کنار زدن آب با دو دست همزمان.

هربار که سر از آب بیرون می‌آید دست‌های شناگر هم به انتهای بدن رسیده و با رفتن سر زیر آب دست‌ها از سمت جلو شروع به کنار زدن آب می‌کنند. همچنین پاها باید مانند پروانه موتور از پشت درجا زده و به کمک بدن شناگر بیایند تا بتواند با سرعت تمام در آب شنا کند. هماهنگ کردن سرودست در این شنا بسیار مهم است و با تمرین شدنی است. 

حرف آخر آموزش شنا در ۴ متری

در این مقاله به موضوع آموزش شنا در ۴ متری پرداختیم. توضیح دادیم که مراحل آموزش شنا در عمق ۴ متری تفاوتی با مراحل یادگیری شنا در عمق‌های ۲ یا ۱۰ متری نداشته و تنها سطح آموزش متفاوت است.

همچنین به بررسی این مراحل برای هر ۴ سبک شنای پروانه، شنای کرال سینه، شنای کرال پشت و شنای پروانه قورباغه پرداختیم. اما برای یادگیری این آموزش چکار باید کرد؟ بهترین پیشنهاد از سمت ما ثبت‌نام در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض است. در این دوره شما می‌توانید به راحتی تمام مراحل را آموخته و در ورزش شنا حرفه‌ای شوید.

سوالات متداول آموزش شنا در ۴ متری

  • آیا آموزش شنا در ۴ متری با شنا در ۲ یا ۱۰ متری متفاوت است؟

خیر. آموزش مراحل شنا در هر سه عمق ۲، ۴ و ۱۰ متری یکسان است.

  • برای یادگیری شنا در ۴ متری باید چکار کرد؟

بهترین پیشنهاد برای یادگیری این آموزش ثبت‌نام در دوره‌های آموزش شنای خصوصی و آموزش دیدن زیر نظر مربی با تجربه است.

  • انواع سبک شنا در ۴ متری کدام است؟

۴ سبک اصلی شنای قورباغه، شنای کرال سینه، شنای کرال پشت و شنای پروانه از سبک‌های آموزش شنای ۴ متری هستند.

  • آیا در کنار یادگیری حرکات شنا باید بدنسازی و تغذیه مناسب هم لحاظ شود؟

بله. شما باید در کنار تمرینات شنا تمرینات بدنسازی و یک برنامه غذایی مناسب هم داشته باشید. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

248 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست