بهترین مکان های جهان برای غواصی

غواصی از جمله ورزش‌هایی است که هیجان بسیار زیادی دارد. یک غواص می‌تواند شاهد مناظری باشد که اکثر ما تنها در مستندها و فیلم‌های ماجرایی می‌توانیم ببینیم. کشف دنیای زیر آب تنها به وسیله ورزش غواصی ممکن است. البته که غواصی کردن نیازمند گذراندن پیش نیازهایی در شنای حرفه‌ای است. یعنی شما باید اول در شنا کردن حرفه‌ای شوید و سپس به سراغ آموزش غواصی بروید.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

بهترین مکان های جهان برای غواصی

با این حال اگر هم در غواصی آماتور باشید، باز هم می‌توانید از امکانات بی نظیری که در اختیار این ورزش قرار داده شده، استفاده کنید. برای لذت بیشتر از این ورزش لازم است بهترین مکان های جهان برای غواصی را در ابتدا بشناسید.

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا در تهران مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

در این مقاله می‌خواهیم همین موضوع را بررسی کنیم. یعنی قرار است بهترین مکان های جهان برای غواصی را معرفی کرده و امکاناتی که هر کدام در اختیار شما قرار می‌دهند را بشناسیم؛ اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب بهترین مکان های جهان برای غواصی:

  • شناختی کلی از ورزش غواصی
  • غواصی در قاره آمریکا
  • غواصی در قاره آسیا
  • غواصی در جزایر کشورهای اروپایی
  • حرف آخر
  • سوالات متداول

شناختی کلی از ورزش غواصی

قبل از اینکه به معرفی بهترین مکان های جهان برای غواصی بپردازیم، لازم است که کمی در مورد خود ورزش غواصی و شرایطی که برای انجام آن نیاز است توضیح دهیم. غواصی ورزشی است که در ادامه شنا کردن انجام می‌شود. یعنی اگر شما کمی شنا کردن و زیرآبی رفتن بلد باشید، آنگاه می‌توانید به سراغ یادگیری غواصی بروید. 

برای یادگیری و آموزش کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

شناختی کلی از ورزش غواصی
شناختی کلی از ورزش غواصی

یک حداقل توانایی در شنا کردن لازم دارید برای اینکه بتوانید غواصی را پیگیری کنید، اما غواصی تفاوت بزرگی با صرفا شنا کردن دارد. از آنجایی که در این ورزش قرار است تا مدتی زیر آب باشید؛ پس لازم است که یک لباس ضد آب، یک کفش مناسب برای مانور بهتر، عینک مناسب و ضد بخار و البته یک کپسول اکسیژن برای توانایی زیر آب ماندن داشته باشید.

برای یادگیری و آموزش کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

 فراهم کردن این شرایط نیازمند مکانی مناسب برای انجام غواصی نیز هست. یعنی شما صرفا با داشتن این تجهیزات نمی‌توانید به عمق هر آبی وارد شوید چرا که خطراتی غیر قابل پیش‌بینی ممکن است شما را تهدید کند. در نتیجه باید بعضی مناطق برای غواصان طراحی شود تا بتوانند در آنجا به سادگی غواصی کرده و از این ورزش شگفت‌انگیز لذت ببرند. به جز کسانی که در غواصی حرفه‌ای هستند، دیگر اشخاص که تنها می‌خواهند ورزش غواصی انجام دهند، باید در این مکان‌ها اقدام به انجام این کار کنند. در ادامه می‌خواهیم به معرفی این مکان‌های شگفت‌انگیز که در سراسر جهان پخش شده‌اند، بپردازیم. 

غواصی در قاره آمریکا

قاره آمریکا، با داشتن تنوع جغرافیایی و زیستی عظیم، البته با داشتن جزیره‌های بسیار زیبا مثل هاوایی دارای مکان‌هایی بسیار بکر و زیبا است. به همین دلیل در این قاره می‌توان تعداد بسیار زیادی از بهترین مکان های جهان برای غواصی را یافت.

غواصی در قاره آمریکا
غواصی در قاره آمریکا

مکان‌هایی که در جزایر اطراف قاره آمریکا قرار دارند و دارای امکانات و طبیعتی بی نظیر برای انجام غواصی هستند. تعدادی از این مکان‌ها یا به اصطلاح سایت‌های غواصی را در ادامه معرفی می‌کنیم. سایت‌هایی که دارای موجودات آبزی متنوع و بسیار زیبایی هستند.

برای یادگیری و آموزش قورباغه با مستر سوییمر کلیک کنید.

سایت کایلوا کنا هاوایی

یکی از بهترین مکان های جهان برای غواصی در قاره آمریکا، سایت کایلوا کنا هاوایی نام دارد. شاید در بسیاری از مستندهای علمی دیده باشید که صحنه‌های بسیار شگفت انگیز از جهان زیر آب نمایش داده می‌شود که شامل مرجان‌هایی غول پیکر و رنگارنگ، ماهی‌هایی زیبا و متفاوت و … است.

 در واقع یکی از مناطقی که این فیلم‌برداری‌ها انجام شده است اعماق آب‌های سایت کایلوا کنای هاوایی است. شما با غواصی در این سایت می‌توانید شاهد دیدن زیباترین مناظر و صحنات زیر آب باشید. تجربه غواصی در این سایت تا آخر عمر با شما باقی خواهد ماند.

سایت یاپ میکرونزیا

یکی دیگر از بهترین مکان های جهان برای غواصی در سایت یاپ میکرونزیا قرار دارد. این جزیره در ۱۰ کیلومتری لس آنجلس واقع شده است. شاید بتوان آب‌های  عمیق این جزیره را یکی از بکرترین سایت‌های دنیا برای غواصی دانست. چرا که آبی بسیار شفاف و زلال داشته و گونه‌های جانوری آن کاملا دست نخورده مانده‌اند. طوری که گویی با موجوداتی باستانی برخورد خواهید کرد. انواع ماهی، سفره ماهی، لاک پشت غول پیکر و مرجان‌های رنگارنگ در اعماق آب‌های این سایت یافت می‌شود. 

برای یادگیری و آموزش پروانه با مستر سوییمر کلیک کنید

غواصی در قاره آسیا

قاره آسیا، یا قاره کهن همواره مورد توجه انواع سیاحان و ملوانان بوده است. علت آن هم بکر بودن بسیاری از مناطق دریایی موجود در این قاره است. درست مانند دیگر دریاها و اقیانوس‌های دنیا، در آب‌های قاره آسیا نیز سایت‌هایی برای ماجراجویی غواصان فراهم شده است.

غواصی در قاره آسیا در ادامه تعدادی از مشهورترین این سایت‌ها را معرفی کرده‌ایم. اگر به دنبال سفر به شرق درو هستید، حتما بازدید از این سایت‌ها را جزو برنامه تفریحی ورزشی خود قرار دهید. 

سایت پورتو گالرا، فیلیپین

پورتو گالرا یک شهر ساحلی موجود در شرق فیلیپین است که یکی از مقاصد بسیار جذاب برای توریست‌ها و گردشگران از سراسر دنیا محسوب می‌شود. جدای از زیبایی طبیعی اعماق این سایت که شامل انواع آبزیان رنگارنگ و مرجان‌های درخشان می‌شود، حدود نوع لیسه و لاشه مختلف از انواع کشتی‌ها و قایق‌های گوناگون که زمانی در این سایت غرق شده‌اند در اعماق آب‌های این سایت موجود است.

شما با غواصی در این سایت گمان می‌کنید که به گنجینه‌ای در اعماق اقیانوس پا گذاشته‌اید یا به تعبیر دیگری در زمان سفر کرده‌اید. یکی از امکانات جالب در این سایت توضیحی است که در حین غواصی در مورد تاریخچه هر لاشه به شما داده می‌شود؛ اگر می‌خواهید هم از یک موزه زیر آبی بازدید کنید و هم ورزش و تفریح کنید، حتما به این سایت سر بزنید. 

سایت جزیره کوه تائو تایلند

از دیگر سایت‌های آسیایی که در لیست بهترین مکان های جهان برای غواصی قرار می‌گیرد، سایت جزیره کوه تائو در نزدیکی کشور تایلند است. جزیره کوه تائو یک مکان تفریحی بسیار جذاب است که شامل امکاناتی مثل صخره‌نوردی، شنا در آب‌های شفاف خلیج، ایستگاه پاراگلایدر و البته سایت غواصی می‌شود.

این جزیره یکی از مقاصد بسیار جذاب برای گردشگران از سراسر جهان است. اگر شما هم قصد دارید از کشور تایلند دیدن کنید، حتما به جزیره کوه تائو بروید و البته از سایت غواصی آن نهایت استفاده را ببرید. در این سایت علاوه بر جذابیت‌هایی که دیگر سایت‌‎ها دارند، دو نوع آبزی بسیار جذاب به نام کوسه‌های نر نفیس و کوسه نهنگ هم وجود دارد. شاید دیدن این دو موجود عجیب غریب تجربه‌ای باشد که در هیچ سفر دیگری به دست نیاورید. 

غواصی در جزایر کشورهای اروپایی

قاره اروپا، از طبیعتی بسیار غنی برخوردار است. همچنان بسیاری از غارهای آبی و خشکی در این قاره وجود دارند که کشف نشده‌اند. صعب العبور بودن دره‌ها و کوهستان‌های این قاره ویژگی‌ای است که در مناطق آبی آن هم یافت می‌شود. 

در ادامه تعدادی از این سایت‌ها که در ادامه لیست بهترین مکان های جهان برای غواصی باید آورده شوند را معرفی می‌کنیم. سایت‌هایی که اگر سفر به اروپا جزو برنامه‌هایتان باشد حتما باید بازدید شود. 

سایت بونیر هلند

در منطقه کارائیب، یک جزیره بسیار کوچک اما پر از شگفتی وجود دارد که البته یکی از سایت‌های مهم در لیست بهترین مکان های جهان برای غواصی است. در این سایت تعداد بسیار زیادی صخره‌های مرجانی آبی و قرمز وجود دارد که از میان آن‌ها انواع ماهی‌های رنگارنگ در حال جست و خیز هستند. 

جدای از این جذابیت‌های بصری که کم و بیش در اکثر سایت‌ها دیده می‌شود، در سایت جزیره بوینر چند موجود آبزی وجود دارند که دیدنشان بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. طوطی ماهی‌ها با رنگ‌های بسیار چشم‌گیرشان، لاک پشت‌های دریایی بامزه و کوسه پرستارهای زیبا از جمله این آبزیان هستند. 

جزایر کیمن

جزایر کیمن از جزایری است که متعلق به بریتانیا بوده و در منطقه کارائیب قرار دارند. این جزیره نیز دارای سایتی است که جزو یکی از بهترین مکان های جهان برای غواصی محسوب می‌شود. غواصی در این سایت به نوعی تفریح در یکی از بکرترین سایت‌های دنیا محسوب می‌شود. در این سایت انواع ماهی‌های رنگارنگ، مرجان‌های رشته‌ای و لاک پشت‌های آب‌های شور زندگی می‌کنند. 

لاک پشت‌هایی که بسیار عظیم هستند و باعث حیرت بسیاری از غواصان می‌شوند. شما با رفتن به منطقه کارائیب می‌توانید از سایت‌ کیمن و البته سایت بونیر که در قسمت قبل آن را توضیح دادیم دیدن کنید. شما می‌توانید در این دو سایت آموزش غواصی هم ببینید و اگر هم آماتور هستید بتوانید از لذت غواصی در اعماق آب‌های شفاف کارائیب محروم نشوید.

حرف آخر بهترین مکان های جهان برای غواصی

اگر هم اهل سفر هستید و هم اینکه دوست دارید ورزش غواصی را امتحان کنید، حتما از لیست بالا یکی از بهترین مکان های جهان برای غواصی را انتخاب کرده و این ورزش در آن را تجربه کنید.

البته بهتر است حتما قبل از اقدام برای غواصی در این سایت‌ها، دوره حرفه‌ای شنا در آب‌های آزاد را هم بگذرانید. پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره آموزش خصوصی شنا حامد پورفیض است. شما با آموزش دیدن زیر نظر یک مربی توانا و با تجربه بهتر می‌توانید از پس غواصی در سایت‌هایی که گفته شد برآیید.

سوالات متداول بهترین مکان های جهان برای غواصی

  • آیا برای غواصی در دریا جایی وجود دارد؟

بله. در سرتاسر دنیا سایت‌هایی مخصوص برای غواصی در دریاها و اقیانوس‌ها طراحی شده است. 

  • آیا جزایر هاوایی سایت غواصی دارند؟

در جزایر هاوایی، سایت کایلوا کنا برای انجام غواصی در نظر گرفته شده و جزو یکی از بهترین سایت‌های دنیا نیز است. 

  • سایت‌های غواصی آسیا کدامند؟

در اقصی نقاط آسیا سایت‌های طراحی بسیار زیبایی طراحی شده‌اند که در این مقاله به دو تا از مشهورترین آن‌ها اشاره شده است.

  • آیا منطقه کارائیب سایت غواصی دارد؟

در جزیره کارائیب دو سایت غواصی بسیار مشهور به نام‌های سایت کیمن و سایت بونیر وجود دارد. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

281 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست