شنا سگی چیست؟

شنا سگی، یک روش سریع و سرگرم‌کننده برای حرکت‌کردن در آب است. همچنین یک راه خوب برای مبتدیان برای یادگیری شنا کردن است! می‌توانید شنا سگی را با جلیقه نجات یا بدون آن انجام دهید. در این حرکت، سر شناگر کاملاً از آب بیرون است. یکی از بهترین کلاس‌های آموزش شنا، کلاس‌های خصوصی آموزش شنا حامد پورفیض است. در این مقاله به آموزش شنای سگی می‌پردازیم.

آموزش خصوصی شنا: 09122275231

آموزش شنا سگی

برای یادگیری شنا با آموزش خصوصی شنا مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

فهرست مطالب شنا سگی چیست:

 • آموزش شنا سگی
 • سخن پایانی
 • سؤالات متداول

آموزش شنای سگی

شنا سگی چیست
شنا سگی چیست

در این بخش، نحوه انجام این سبک از شنا را مرحله به مرحله خواهید آموخت:

 1. به انتهای کم‌عمق استخر بروید و از پله‌ها به داخل آب بروید. چند دقیقه را به آب پاشیدن آب به بدن اختصاص دهید. ابتدا یک نفس عمیق بکشید. پاهایتان را خم کنید تا صورتتان زیر آب قرار بگیرد، چشمانتان را بسته نگه دارید.به‌آرامی بازدم کنید و حباب‌ها را از طریق دهانتان بیرون دهید. این به آرامش و گرم‌شدن بدن شما کمک می‌کند. تا زمانی که گرم نشده‌اید، شنا را شروع نکنید. اگر در حین شنا کردن استرس داشته باشید، احتمال آسیب دیدن یا غرق شدن شما افزایش خواهد یافت.
 2. دست‌های خود را در مقابل خود دراز کنید و سر خود را بالای سطح آب نگه دارید. پاهای خود را آزادانه در زیر آب دراز کنید. به یاد داشته باشید که نفس عمیق بکشید و آرام باشید. بدنتان نباید کاملاً صاف یا افقی باشد. بدن شما باید یک حالت مایل در آب داشته باشد.
 3. با فشار دادن محکم انگشتان به هم و خم کردن کف دست خود به بیرون، هر دو دست خود را به هم فشار دهید. دستان خود را یکی یکی دراز کنید و آب را با حرکتی به سمت خود بکشید. به سمت جلو حرکت کنید. این حرکت را تا زمانی که به آن عادت کنید، تمرین کنید. 
 4. با استفاده از حرکت منظم پاهای خود شنا کنید. پاهایتان شما را در حالت شناور نگه می‌دارند؛ درحالی‌که دستان‌تان شما را به جلو می‌برند. در حین جمع‌کردن آب با دست‌هایتان، پاهای خود را زیر آب مرتبا تکان دهید. سر خود را روی سطح آب قرار دهید تا به‌راحتی نفس بکشید. اگر متوجه شدید که برای شنا کردن یا نفس‌کشیدن مشکل دارید، بایستید و کمی استراحت کنید.
 5. اگر حس کردید که به گردنتان فشار می‌آید، سر خود را نزدیک سطح آب نگه دارید. زمانی که می‌خواهید عمل دم انجام دهید، سر خود را از سطح بالا ببرید. همچنین، زمانی که صورتتان در داخل آب است به آرامی بازدم کنید. 

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال پشت با مستر سوییمر کلیک کنید.

شنا سگی
شنا سگی

سخن پایانی شنا سگی چیست

شنا سگی یک روش ابتدایی عالی برای شنا کردن در آب برای کودکان و بزرگسالان است. اگر به‌تازگی در کلاس شنا ثبت‌نام کرده‌اید، یکی از اولین حرکاتی خواهید آموخت، شنا سگی است. شنا سگی یکی از آسان‌ترین حرکات شنا است.

برای یادگیری شنا با آموزش شنا در منزل مستر سوییمر با بهترین قیمت و بهترین مربی شنا ایران کلیک کنید.

یکی از ویژگی‌ها بارز این حرکت این است که سر شناگر کاملا بالای سطح آب قرار می‌گیرد؛ بنابراین تنفس کردن آسان می‌شود. برای یادگیری اصولی شنا، پیشنهاد می‌کنیم در کلاس‌های خصوصی آموزش شنا حامد پورفیض، شرکت نمایید.

برای یادگیری و آموزش آموزش شنا کرال سینه با مستر سوییمر کلیک کنید.

سؤالات متداول شنا سگی 

 • یکی از آسان‌ترین حرکات شنا چیست؟

سبک شنای سگی یکی از راحت‌ترین حرکات است.

 • آیا یادگیری شنا بدون نظارت مربی امکان‌پذیر است؟

خیر. شنا را باید زیر نظر یک مربی باسابقه و حرفه‌ای بیاموزید تا آسیبی به شما وارد نشود.

 • دشوارترین بخش یادگیری شنا چیست؟

یادگیری تکنیک‌های تنفس، یکی از دشوارترین بخش‌های یادگیری شنا است.

 • کلاس خصوصی شنا بهتر است یا کلاس گروهی؟

کلاس خصوصی بهتر است؛ زیرا تمام توجه و وقت مربی صرف شما خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برای آموزش خصوصی شنا با مستر سوییمر تماس بگیرید تلفن : 09122275231

سایت‌های دیگر ما

1,595 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست